Jindřichohradecká nemocnice získala tablet, který usnadní komunikaci s neslyšícími

Speciální tablet, který bude sloužit jako překladač pro neslyšící pacienty, získala nemocnice v Jindřichově Hradci. Lidem s poruchami sluchu pomůže při komunikaci s lékaři. Všem pacientům jindřichohradecké nemocnice zase zkrátí dlouhou chvíli internet zdarma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak funguje on-line tlumočení do znakového jazyka předvedl staniční sestře teplické chirurgie Květě Bereznaninové David Trávníček z Agentury pro neslyšící | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Sluchově hendikepované pacienty na možnost tlumočení do znakové řeči pomocí tabletu upozorní pokyny vylepené na recepci a na vybraných ambulancích a odděleních.

Službu budou moct využívat nejen ke konzultaci zdravotního stavu, ale také k osobním hovorům. Tablet bude k dispozici také jako překladač pro cizince.

Jindřichohradecká nemocnice také nabízí pacientům bezplatné připojení k internetu. Zatím ho můžou využívat lidé hospitalizovaní například na interně či urologii nebo ambulantní pacienti chirurgie. Do konce roku by wi-fi síť pro připojení měla být dostupná v celém areálu nemocnice.

K připojení na internet potřebují pacienti pouze telefon, tablet nebo notebook s technologií wifi. Internet s omezenou rychlostí, který bude stačit pro přečtení emailu, je přístupný bez hesla.

Ten rychlejší, na kterém je možné přehrát video, bude zakódovaný. Heslo získají pacienti buď od sester, nebo v nemocniční lékárně.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme