Naučná stezka vznikla v Zásmukách na Kolínsku, poslední zastávkou je jelení tunel

Skupině dobrovolníků se díky sponzorům podařilo v Zásmukách na Kolínsku vybudovat naučnou stezku. Děti na ní mohou prostřednictvím různých kvízů poznávat přírodu. Nejoblíbenější turistickou atrakcí je poslední zastávka, jelení tunel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Naučná stezka v Zásmukách na Kolínsku, děti poznávají přírodu | Foto: Michal Trnka

Nová naučná stezka je dlouhá zhruba dva kilometry. Návštěvníci uvidí například zásmuckou bažantnici nebo zámeckou oboru, ve které se v minulosti proháněli bílí jeleni.

„Jeleni měli tak krásné paroží, které bylo vidět přes veliká vrata. Zvědavě nakukovali, co se děje za zdí,“ vypráví Milan Petr z Českého svazu ochránců přírody.

Lidé pokračují z místní obory po šipkách, na kterých je jelen jménem Janek, směrem k dubu Leopoldovi.

„Když ho děti objímaly, tak jsme se dostali na pět a půl dětské ruky. Obvod má tedy 602 centimetrů a dub je starý asi 350 nebo 400 let,“ říká průvodce Milan Petr.

Přehrát

00:00 / 00:00

Novou naučnou stezku si v Zámuskách na Kolínsku prošel i redaktor Michal Trnka

Návštěvníci se na stezce také dozvědí, jaké druhy rostlin se zde vyskytují a jaká zvířata mohou v okolí potkat. Čeká na ně i poznávačka ptáků.

Mezi turisty je velmi oblíbená poslední zastávka stezky. Jelením tunelem procházela zvířata na druhou stranu obory.

„Můžete se projít do části tunelu, pokud není příliš mnoho vody. Jinak by to chtělo holínky,“ dodává ochránce přírody Petr.

Michal Trnka, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme