Veslování jako cyklistika? Kvůli počasí se na MS možná pojedou časovkářské rozjížďky

Veslaře čeká možný netradiční úvod mistrovství světa. Na amsterdamském kanálu Bosbaan pojedou v případě silného větru rozjížďky systémem podobným cyklistické časovce. Na šampionátu by měl intervalový start historickou premiéru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek s Novozélanďanem Mahé Drysdalem | Foto: Jiří Hošek

„Je důležité podávat v každé jízdě maximální výkon. Může se stát, že další kvalifikační jízdy budou kvůli počasí zrušeny, takže by o případném postupu do finále mohly rozhodovat výsledky kvalifikačních jízd,“ nastiňuje asi nejhorší možný scénář šéftrenér české reprezentace Přemysl Panuška.

Pokud se skutečně nepojede klasicky, tedy v šesti najednou, budou startovat veslaři ve dvou drahách po 30 sekundách za sebou. A postupující určí výsledné časy. Podobný systém se už zkoušel, například na letošním Světovém poháru ve Francii.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na veslařském mistrovství světa se možná pojedou rozjížďky s intervalovým startem

V rozjížďce to podle dvojnásobného mistra světa na skifu Ondřeje Synka není problém, dál by ale podobně na amsterdamském šampionátu pokračovat nechtěl.

„Pokud by se takhle mělo jet semifinále nebo finále, tak si myslím, že by šlo o znehodnocení celé soutěže. Doufejme, že se počasí umoudří a bude se jezdit normálně,“ říká Synek.

A normální závod by ocenila i olympijská vítězka z Londýna Mirka Knapková. „Upřednostňuju, když jedeme normálně na sebe. Je to zajímavější a závodník má taky lepší přehled, jak na tom jsou soupeři,“ myslí si.

Ze slov elitní skifařky je jasné, že "časovka" stále není pro veslaře tím pravým závodem. Jestli se rozjížďky skutečně pojedou kvůli špatnému počasí s intervalovým startem, bude jasné v dopoledních hodinách.

Mirko Vasić, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme