Štěpánek nezvládl slibně rozehraný zápas, ve Washingtonu vypadl

Český tenista Radek Štěpánek ztratil při svém úvodním vystoupení na turnaji ve Washingtonu nadějné vedení nad Tunisanem Džazírím. 114. hráči světa nakonec podlehl ve třech setech.

Tenista Radek Štěpánek

Tenista Radek Štěpánek | Zdroj: Reuters

První set byl přitom jednoznačnou záležitostí českého tenisty. Pětatřicetiletý Štěpánek získal hned první servis tuniského soupeře a po dalším proměněném brejkbolu v závěru získal první sadu 6:2.

Třetí brejk získal vítěz turnaje z roku 2011 v šesté hře druhého setu a vedl 4:2. Slibně rozehraný zápas ale k vítězství nedotáhl. 114 hráč světa Džazírí získal podání svět, dovedl set do tie-breaku, který vyhrál 7:3 a vyrovnal.

Třetí set pak ovládl Tunisan. Celkově vyhrát 2:6, 7:6, 6:1 a postoupil do třetího kola. V dalším programu do turnaje vstoupí první nasazený hráč turnaje Tomáš Berdych, který měl v 1. kole volný los, stejně jako Štěpánek. Utká se Američanem Gineprim.

Tenisový turnaj mužů a žen ve Washingtonu (tvrdý povrch):
Muži (dotace 1 654 295 dolarů):
2. kolo:
Džazírí (Tun.) - Štěpánek (11-ČR) 2:6, 7:6 (7:3), 6:1, Anderson (7-JAR) - Donskoj (Rus.) 6:3, 6:4, Karlovič (9-Chorv.) - Paire (Fr.) 7:6 (7:5), 6:7 (11:13), 7:6 (7:2), Smyczek (USA) - Chardy (12-Fr.) 7:6 (7:5), 3:6, 6:4, Hewitt (14-Austr.) - Matosevic (Austr.) 6:4, 6:3, Istomin (15-Uzb.) - Tomic (Austr.) 6:4, 7:6 (8:6), Lacko (SR) - Lu Yen-Hsun (16-Tchaj-wan) 6:1, 6:4.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít