Judistovi Krpálkovi zranění pomohlo, z ruského MS chce medaili

V pozici světové jedničky vstoupí judista Lukáš Krpálek do mistrovství světa v ruském Čeljabinsku. A stejně jako v minulém roce není před velkou akcí stoprocentně zdravotně v pořádku. Jeho pochroumaný prst ale může být v jistém okamžiku i výhodou, jak se ukázalo v přípravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Krpálek chce na MS v Čeljabinsku medaili

Lukáš Krpálek chce na MS v Čeljabinsku medaili | Zdroj: ČTK

„Normálně se chytá za rukáv kimona, ale teď se nemohl chytit, tak to bral jakoby hákem a soupeř říkal, že vypadá jako pirát. Vymyslel strašné věci, roztvořil to do všemožných kombinací, spojil je s tím, co uměl, a je to hodně zajímavé,“ usmívá se reprezentační trenér Petr Lacina.

„Skvěle se pak přechází do páky. Myslím, že to bude další dobrá věc k přechodu do mých oblíbených technik na zemi,“ doplňuje svého trenéra Lukáš Krpálek.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českými judisty mluvil před odjezdem na MS reportér ČRo František Kuna

Zraněný prst ale není to jediné, nedávno ještě Krpálka trápilo rameno, které už je podle čtyřiadvacetiletého závodníka v pořádku.

Na MS to ale bude mít těžké. „Vím, že každý mě bude chtít porazit. Když jsem ještě nebyl ve špičce a šel jsem s někým dobrým, tak jsem do něj dal víc než sto procent a chtěl jsem ho za každou cenu porazit. Nebude to jednoduché, ale budu se snažit poprat, aby z toho byla medaile,“ plánuje judista.

Nominace české reprezentace na MS judistů:
do 60 kg: Pavel Petřikov, David Pulkrábek
do 73 kg: Jakub Ječmínek, Jaromír Ježek
do 81 kg: Jaromír Musil
do 100 kg: Lukáš Krpálek
nad 100 kg: Michal Horák

„Navíc začíná olympijská kvalifikace a body jsou určitě důležité. Jakákoli medaile by byla hodně cenná,“ vyhlíží olympijské hry v brazilském Riu dvojnásobný mistr Evropy a také držitel dvou bronzových medailí z mistrovství světa. Zlatá mu ze světového šampionátu zatím chybí.

Ambice jsou jako vždy velké, ale Krpálka trápí i destinace. „Soutěže v Rusku nemám rád, nikdy se mi tam nedařilo. Startoval jsem na Grand Slamu v Moskvě a prohrál jsem v prvním kole, na ME před dvěma lety jsem prohrál s Rusem za 14 vteřin. Rusové budou najetí, protože se připravují.“

Mistrovství světa judistů startuje v pondělí 25. srpna, o medaile se bude bojovat týden a česká výprava čítá sedm závodníků. Do třiasedmdesátikilogramové kategorie se vrací Jaromír Ježek, Michal Horák se představí mezi závodníky nad 100 kilo.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme