UNICEF poslal Libérii humanitární zásilku. Má pomoct v boji proti ebole

Počet obětí epidemie eboly v západní Africe dál stoupá. Na nákazu už zemřelo přes 1400 lidí. Postiženým státům se snaží pomoci Světová zdravotnická organizace i nezisková sdružení. Například humanitární organizace UNICEF zaslala do Libérie na pomoc v boji s krvácivou horečkou zásoby.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v Libérii nosí zásoby jídla příbuzným, kteří jsou v karanténě kvůli ebole

Lidé v Libérii nosí zásoby jídla příbuzným, kteří jsou v karanténě kvůli ebole | Zdroj: Reuters

Organizace se pokouší postiženým oblastem pomáhat od začátku epidemie.

„Investovali jsme do humanitárních zásob miliony dolarů. Dodávka Libérii umožní zajistit potřebnou péči pro nemocné. Zaměřujeme se ale také na prevenci, aby lidé věděli, jak se před nákazou bránit,“ říká zástupce organizace UNICEF Sheldon Yett.

S ebolou bojují kromě Libérie také Guinea, Sierra Leone a Nigérie. Sousedící státy proto uzavírají hranice a ruší letecké spoje. Snahy zabránit šíření viru ale komplikuje, že lidé často onemocnění skrývají.

Sierra Leone proto chce uzákonit, že zatajování nebo ukrývání nakažených bude trestné. Normu ještě musí schválit tamní prezident.

Lékaři už také evidují prvního nakaženého Brita. Jde o muže, který žije v právě v Sieře Leone. Podezření na nákazu hlásí také Kanada.

Ebola | Foto: Český rozhlas

Marie Machytková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme