Boje o města ovládaná separatisty se vyostřují, ozývá se z nich střelba

Na Ukrajině se vyostřují boje o města ovládaná separatisty - Luhansk a Doněck. Ukrajinské jednotky už pronikly do centra Luhansku a střelba se podle svědků ozývá i z Doněcku. Separatisté mezitím podle ukrajinské armády zablokovali místo útoku na konvoj uprchlíků v luhanské oblasti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský voják střeží komunikační bod vně Doněcku

Ukrajinský voják střeží komunikační bod vně Doněcku | Zdroj: Reuters

Podle Ukrajiny se separatisté na místě raketového útoku na konvoj civilních aut, při kterém zemřelo několik desítek lidí, snažili zničit důkazy a stříleli po vojenských lékařích i novinářích, kteří se do oblasti snažili dostat.

Kyjev ze včerejšího ostřelování viní právě proruské povstalce, ti ale jakoukoli odpovědnost odmítají. Mezinárodní výbor Červeného kříže doufá, že zítra dostane bezpečnostní záruky nutné pro další cestu ruského humanitárního konvoje. Ten zatím stojí na hranicích.

Ukrajinská armáda ohlásila také další postup proti proruským rebelům v Luhansku, kde měli proniknout do centra města. Premiér Arsenij Jaceňuk dnes zpřesnil odhad financí, které budou potřeba na opravu východoukrajinských regionů zničených válkou.

Podle Jaceňuka můžou náklady dosáhnout až 8 miliard dolarů. Podle něj přišla Ukrajina kvůli bojům i kvůli anexi Krymu o 15 procent letošní sklizně obilí.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme