Venezuela chce zavést prodej základního zboží na otisky prstů, kvůli pašování

Venezuelský prezident Nicolás Maduro rozhodl, že v obchodech s potravinami bude zaveden systém snímání otisků prstů. Socialistická vláda chce identifikací nakupujících omezit pašování zboží do sousední Kolumbie. Opozice záměr ale kritizuje. Guvernér státu Miranda Henrique Capriles prohlásil, že opatření ještě víc omezí dostupnost zboží a povede ke korupci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Venezuelané nakupují potraviny, poté, co prezident Nicolas Maduro oznámil vytvoření systému otisků prstů v obchodech

Venezuelané nakupují potraviny, poté, co prezident Nicolas Maduro oznámil vytvoření systému otisků prstů v obchodech | Zdroj: Reuters

Prezident Nicolás Maduro oznámil nové opatření v televizi. Biometrický systém zavedeme v celé distribuční a obchodní síti, veřejné i soukromé.

Fungovat má podobně jako elektronické snímání otisků prstů při volbách. V některých státních supermarketech už taková identifikace funguje.

Z Venezuely se do Kolumbie pašují desítky tisíc tun hlavně dotovaných potravin. V zemi je přitom nedostatek i základního zboží.

Jedno z lékařských sdružení teď varovalo, že brzy bude potřeba vyhlásit krizový stav. Kvůli nedostatku deviz totiž chybí dovážený zdravotnický materiál od složitých přístrojů až po obvazy.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme