Na východě Ukrajiny dál pokračují těžké boje, Kyjev chystá několik mírových rozhovorů

Ukrajina bude v příštích dnech projednávat mírová řešení a to hned na několika místech. Bělorusko chystá zvláštní summit za účasti Evropské unie a přímo do Kyjeva přijede o víkendu německá kancléřka Angela Merkelová. V Luhanské a Doněcké oblasti dál pokračují těžké boje. Bezpečnostní záruky chybí i ruskému konvoji s humanitární pomocí, který stále stojí na hranicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinská armáda poblíž Kramatorsku | Zdroj: Reuters

Ukrajinský prezident Petro Porošenko navíc 30. srpna poletí na pracovní návštěvu do Bruselu. Ukrajina také vzkázala, že na summit do Minsku pojede její delegace s novými přístupy, které umožní jednat o míru.

Mnozí uprchlíci z východní Ukrajiny chtějí udělat tlustou čáru a začít jinde

Číst článek

Ukrajinská armáda bojuje se separatisty o jednotlivé čtvrti v Luhansku, separatistům se do města podařilo dostat kolonu s vojenskou technikou.

Ukrajina navíc zakázala 14 ruským televizím vysílat v ukrajinských kabelových sítích. Podle Kyjeva tyto stanice mohly šířit ruskou propagandu a zkreslovat vnímání Ukrajinců o konfliktu na východě.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme