Vládní speciál má poruchu, do Bělehradu letí delegace menším letadlem a natřikrát

Cestu vládní delegace na summit středo a východoevropských zemí s Čínou do srbského Bělehradu zbrzdila v pondělí večer nečekaná komplikace. Vládní speciál A319, který měl odletět z letiště v pražských Kbelích v půl deváté večer, se porouchal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympionici odletěli do Londýna vládním airbusem | Foto: Tomáš Kohout

Dopravní letectvo Armády České republiky místo porouchaného Airbusu nabídlo letoun Challenger, který je ale menší. Ten se proto má během noci a rána do Bělehradu otočit celkem třikrát.

Poprvé s hodinovým zpožděním, před desátou večer, odlétl premiér Bohuslav Sobotka s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem, ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou a doprovodem. Část podnikatelské delegace pak ve dvě nad ránem a zbytek účastníků v osm ráno.

Jak bude armáda organizovat návrat z jednodenního summitu, se ještě neví. Pokud už bude Airbus A319 v pořádku, pošle jej dnes večer armáda do Bělehradu naprázdno, aby celou delegaci najednou přepravil zpět.

Detaily poruchy vládního letounu ani to, jak rychle se ho podaří opravit a jestli bude nutné čekat na náhradní díly, vojáci nesdělili.

Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme