Izrael pokračuje v leteckých útocích na pásmo Gazy, armáda povolává záložníky

Po izraelských náletech na pásmo Gazy zůstalo nejméně 15 zraněných Palestinců. Mezi nimi i žena a dvě děti. Izraelské letectvo v noci bombardovalo celkem 50 cílů v hustě obydleném pásmu. Izrael tak odpovídá na ostřelování raketami, které na jih země vypalují ozbrojenci hnutí Hamás. Kolem radikálním hnutím ovládaného pásma se už o víkendu stáhly izraelské pozemní jednotky a armáda navíc povolala 1500 záložníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izrael letecky útočí na pásmo Gazy | Zdroj: Reuters

„V situaci, kdy Hamás pořád ostřeluje naše města, nemáme jinou alternativu,“ komentoval pro BBC letecké údery mluvčí izraelské armády Peter Lerner a dodal, že další rakety na Izrael létají prakticky neustále.

Premiér Benjamin Netanjahu podle listu Jerusalem Post řekl, že je čas přestat s Hamásem jednat v rukavičkách. Až doteď se přitom zdráhal nasadit vedle leteckého bombardování i pozemní síly.

Napětí se dál stupňuje i na palestinském Západním břehu Jordánu. Podle palestinské agentury Maan ve východním Jeruzalémě židovský osadník postřelil jednoho Palestince. Dál ale pokračují i oboustranné výzvy ke klidu. Naposledy se k nim připojili i arabští starostové izraelských měst s arabským obyvatelstvem.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme