Těžké čtvrtfinále veslaři Synkovi nevadí. Aspoň se rozzávodím, říká

Skifař Ondřej Synek letos útočí na desátou medaili z velké akce za sebou. Na mistrovství světa v Amsterdamu ale musí ještě zvládnout dvě jízdy, aby se dostal do finále. A ta dnešní rozhodně nebude kvůli výsledkům rozjížděk ve výletním tempu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spokojený Ondřej Synek po svém čtvrtfinálovém závodě | Foto: Český rozhlas

„Koukal jsem, jak kdo dopadl. Někteří se zamíchali a vyšlo nepříjemné čtvrtfinále,“ říká obhájce zlata Ondřej Synek, čeká na něj totiž třeba druhý muž z loňského šampionátu Kubánec Fournier Rodriguez, dvojnásobný olympijský vítěz Nor Tufte či Belgičan Obreno, kterému se povedla rozjížďka.

„Odděluje se úspěch od neúspěchu. Jen tři postupují mezi 12 nejlepších. Ale aspoň se trochu rozzávodím, nemůžu to nijak podcenit,“ našel si skifař výhodu na dobře obsazeném čtvrtfinále.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Ondřejem Synkem mluvil v Amsterdamu reportér ČRo Mirko Vasić

Dvojnásobný mistr světa je zatím v Amsterdamu v dobré pohodě, v loděnici kanálu Bosbaan se často zastaví a promluví i s největšími soupeři včetně legendárního Novozélanďana Drysdalea.

„Nejde jen o skif. Veslování celkově je přátelský sport. Nebavím se jen se skifaři, ale i s lidmi z ostatních disciplín, znám jich spoustu,“ těší Ondřeje Synka.

Kromě něj bude odpoledne o postup ze čtvrtfinále bojovat také další česká skifařská hvězda Mirka Knapková, kterou čeká i zatím nejlepší závodnice této sezony - Novozélanďanka Emma Twiggová.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme