Hokejisté Kladna porazili Boleslav i bez Jágra, vysoká prohra Vítkovic připravila tým o trenéry

Hokejisté Kladna porazili v utkání 25. kola extraligy Mladou Boleslav 3:1 a vrátili se na desáté místo. Rytíři se zraněným Jaromírem Jágrem pouze na střídačce ukončili třízápasové čekání na bodový zisk, hosté klesli na čtvrtou příčku. Vedení Vítkovického klubu po debaklu v 1:9 v Karlových Varech odvolalo trenéry Jakuba Petra a Pavla Trnku. Vítkovice prohrály šest zápasů v řadě a v tabulce jsou předposlední.

Kladno (Aktualizováno: 22:49 6. 12. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Redlich z Kladna se raduje z gólu

Tomáš Redlich z Kladna se raduje z gólu | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Kladno zvítězilo i bez Jágra

První možnost po oboustranně opatrném úvodu přišla v páté minutě, kdy jeli dva na jednoho Zbořil s Vondrkou, který zakončil, ale domácí brankář Godla se proti jeho střele stihl přesunout. Brzy poté na druhé straně našel Ondřej Bláha povedenou zadovkou od hrazení Melku, jenž však zblízka minul.

V osmé minutě došlo během první přesilovky zápasu na souboj Vondrky s Godlou znovu, strážce kladenské branky však zachránil situaci skvělou robinsonádou, když hostující kapitán zakončoval do odkryté branky.

V závěru úvodního dějství přišly i góly. Nejprve slavili domácí, když Keharovu ránu od modré čáry přizvedl pod horní tyčku clonící Machač. V čase 19:43 si spravil náladu Vondrka, který zůstal nekrytý před brankovištěm a po Zbořilově přihrávce překonal zblízka Godlu.

V 27. minutě vrátil Rytířům vedení Redlich, jenž se po Lakosově pokusu prosadil z dorážky. Po polovině zápasu se blýskl O'Donnell, když odvolal vyloučení na straně hostů. Ještě před druhou přestávkou nebyl daleko od vyrovnání Skalický, když mířil pod Godlovu vyrážečku, domácí gólman si ale poradil.

Třetí dějství provázela snaha domácích hráčů neudělat zbytečnou chybu a nenechat soupeře opět dotáhnout. Když už se Mladoboleslavští přece jen dostali k zakončení, vše jistil pozorný Godla. V končící 56. minutě při Ševcově pobytu na trestné lavici sice nejprve minul z otočky mezi kruhy O'Donnell, ale vzápětí definitivně rozhodl Stach.

#Kladynko podalo 💪 proti @BK Mladá Boleslav parádní výkon a po třech porážkách bere ✌ výhru! Tři body navíc Rytíře opět posouvají na desáté místo.
📝 REPORT 👉 bit.ly/06-12-19_KLAvM…

20:36 – 06. 12. 2019

23

Vary připravily Vítkovice o trenéry

Hokejisté Karlových Varů deklasovali ve 25. kole extraligy Vítkovice 9:1 a připravili soupeři šestou porážku za sebou. Energie se naopak radovala z výhry po třech nezdarech. Dvěma góly se na tříbodovém zisku domácích podíleli Tomáš Rachůnek a Martin Kohout, čtyři kanadské body si připsal Petr Koblasa.

„Hráči za výkon v utkání ve Varech obdrží trest v podobě interní klubové pokuty. Trenérskou otázku momentálně velmi aktivně řeším rovněž a o jejím definitivním řešení bude v nejbližších hodinách rozhodnuto. V každém případě bude v Hradci Králové vést tým nová trenérská dvojice,“ uvedl majitel Aleš Pavlík v prohlášení na klubovém webu.

Zda v neděli povede tým nová nebo provizorní trenérská dvojice, se podle jeho slov rozhodne v příštích hodinách. Pavlík se zároveň fanouškům i partnerům klubu omluvil za výkony týmu.

Šéf HC VÍTKOVICE RIDERA Aleš Pavlík reaguje na debakl v Karlových Varech. Podrobnosti v článku na webu 👇
hc-vitkovice.cz/sef-hc-vitkovi…

22:16 – 06. 12. 2019

5 32

25. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 9:1 (4:0, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. Beránek (T. Mikúš, Šik), 15. Koblasa, 18. Raška (Koblasa, M. Rohan), 18. Černoch (Kohout), 26. Rachůnek (Flek), 29. Kohout (Černoch, Koblasa), 46. Šik (Mikyska, M. Rohan), 52. Rachůnek (Flek, Gríger), 55. Kohout (Koblasa) - 35. Dej (Mallet, Bukarts). Rozhodčí: A. Jeřábek, Obadal - Ganger, Gerát. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 3071.

Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. P. Machač (Kehar, Redlich), 27. Redlich (A. Lakos, Machač), 57. Stach (Nash) - 20. Vondrka (A. Zbořil, Fillman). Rozhodčí: Hradil, Kika - Jindra, Zíka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 3117.

PSG Berani Zlín - Mountfield Hradec Králové 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Perret (Koukal, Linhart), 16. Šalda (Cingel), 26. Pilař (Cingel), 36. R. Pavlík. Rozhodčí: Mrkva, Zrnič - Zgonc (oba Slovin.), Bryška. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 4021.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. Kracík (Jank, Budík), 34. V. Němec (P. Straka), 40. Mertl (Kantner, Rob), 51. Gulaš (Kantner, Mertl) - 34. Svačina (Dočekal, Kusko), 60. Jenyš (Plekanec). Rozhodčí: Harnebring (Švéd.), Pešina - Malý, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7113.

HC Olomouc - HC Verva Litvínov 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 11. Klimek (Dujsík), 40. Kolouch (Olesz, Jaroměřský), 59. Kolouch (Irgl, Olesz) - 58. Mahbod (M. Hanzl, F. Lukeš). Rozhodčí: Šír, Kubičík - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 3468.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 5:0 (0:0, 1:0, 4:0)
Branka a nahrávky: 36. Kolmann (Hanousek, Zachar). 44. Šír (D. Špaček), 44. Birner (Ordoš, L. Hudáček), 46. Zachar (Hanousek), 58. Lenc (Filippi). Rozhodčí: Hodek, M. Sýkora - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:6, navíc A. Musil (Liberec) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 6145.