Basketbalisté prohráli s Francií, tenistky postoupily do semifinále, Seemanová doplavala šestá

Čeští basketbalisté v zápase s favorizovanou Francií prohráli o 20 bodů. Tenistky můžou na olympijských hrách v Tokiu získat dva cenné kovy. Po postupu Markéty Vondroušové do semifinále dvouhry uspěly i Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou ve čtyřhře. Plavkyně Barbora Seemanová ozdobila první český start ve finále olympijských her po 21 letech šestým místem.

Aktualizujeme Tokio (Aktualizováno: 22:28 28. 7. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský během zápasu proti Íránu.

Tomáš Satoranský během zápasu proti Íránu. | Foto: Eric Gay | Zdroj: Reuters

Seemanová se ve finále pod pěti kruhy představila jako první česká plavkyně od roku 2000, kdy byl prsař Daniel Málek v Sydney pátý na stovce i dvoustovce.

Seemanová doplavala ve finále olympijského závodu šestá, znovu překonala český rekord

Pár hodin po šestém místě na kraulařské dvoustovce na olympijských hrách v Tokiu nepostoupila Seemanová do rozplavby na poloviční trati. Časem 53,98 obsadila 21. místo, k postupu mezi nejlepších šestnáct jí scházely tři desetiny. V rozplavbách dvoustovky skončili i znakař Jan Čejka a prsařka Kristýna Horská, které nestačil ani nový český rekord.

Tenistky postoupily

Tenistka Markéta Vondroušová bude hrát na olympiádě v Tokiu o medaile ve dvouhře. Ve čtvrtfinále jí po prvním setu vzdala Španělka Paula Badosaová.

Do semifinále postoupily i deblistky Krejčíková se Siniakovou. Turnajové jedničky prohrály s Australankami Ashleigh Bartyovou a Storm Sandersovou první set 3:6, druhou sadu ale vyhrály 6:4 a v rozhodujícím super tie-breaku pak zvítězily 10:7.

Vodní slalomáři

Také vodní slalomář Jiří Prskavec hladce prošel z kvalifikace do olympijského semifinále. Mistr světa a obhájce bronzu z Ria byl na kajaku čtvrtý.

Kanoistka Tereza Fišerová postoupila do čtvrtečního semifinále. V nově zařazené disciplíně skončila česká slalomářka v kvalifikaci třetí, když předčila i australskou hvězdu Jessicu Foxovou.

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít