Abraham se vrací do MotoGP, bude týmovým parťákem Álvara Bautisty

Karlu Abrahamovi se znovu otevřela cesta do elitní třídy MotoGP, v příští sezoně bude jezdit za stáj Aspar na motocyklu Ducati, a jeho týmovým kolegou Španěl Álvaro Bautista. V tomto ročníku závodí Abraham v superbicích. Informaci přinesla Mladá fronta Dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Abraham

Karel Abraham | Foto: Petr Bušta | Zdroj: Český rozhlas

„Věřím, že návrat do MotoGP s motorkou, kterou mám rád, bude po těch špatných sezonách můj pravý restart,“ potvrdil svůj návrat v rozhovoru pro server idnes.cz Karel Abraham.

Do nejprestižnějšího motocyklového seriálu se vrací po roce. Od příští sezony bude závodit na stroji Ducati v týmu Aspar.

Dlouho se znám se sportovním manažerem Asparu Ginem Borsoiem. Bavili jsme se, začalo to nenásilně, vyvíjelo se to. Zjišťoval, jaké možnosti jsou u nich, já zase jaké u nás,“ popisuje jezdec průběh jednání. Smlouvu s novým týmem finalizoval spolu se svým otcem.

Týmovým kolegou Karla Abrahama bude Álvaro Bautista, který se do Asparu vrací po osmi letech. Španěl v této stáji před lety dosáhl svých nejlepších úspěchů. Před 10 lety vyhrál šampionát ve „stopětadvacítkách,“ o dva roky později byl druhý v šampionátu do 250 cc.

26letý Karel Abraham strávil v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů jedenáct let. V roce 2010 vyhrál ve třídě Moto2 Velkou cenu Valencie, jeho nejlepšími výsledky v závodech MotoGP byla tři sedmá místa.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme