Basketbalistky USK Praha podpořil i kajakář Prskavec a zapojil se do střelecké soutěže

Basketbalistky pražského USK po dvou zápasech vévodí základní skupině A Evropské ligy. Vyhrály totiž i druhý zápas. Tentokrát na domácí palubovce nad Krakovem 84:63 a v této sezoně ještě nepoznaly, jaké to je prohrát.

Basketbalistky USK mají na začátku sezony velmi dobrou formu

Basketbalistky USK mají na začátku sezony velmi dobrou formu | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

„Neměli jsme zatím ty nejsilnější soupeře, ale dobré na rozběh,“ nevznáší se v oblacích po dvou výhrách a vedoucím postavení v tabulce slovenská trenérka ZVVZ USK Praha Natália Hejková.

Její svěřenkyně navíc dokázaly, že i špatný vstup do utkání jsou schopné napravit, a to poměrně rychle. Soupeřky totiž po necelých dvou minutách vedly 8:0.

„Bylo to zázračné, tak to basketbalu nechodí, aby trefily všechno a ony fakt trefily jednu trojku, druhou trojku. Ten tým je natolik zkušený, že absolutně nepanikařil a pěkně postupně si šel pro body a dobrou ranou to otočil.“

00:00 / 00:00

Basketbalistky USK porazily v úvodním domácím utkání Euroligy Krakov, připsaly si desátou soutěžní výhru v řadě, a potěšily i kajakáře Prskavce

A to tak, že si v průběhu druhé půle vypracoval více než dvacetibodové vedení, a tak Hejková mohla v závěru šetřit opory. Především zahraniční hráčky, které prakticky neměly dovolenou.

Vítězný zápas sledovala slušně zaplněná hala na Královce a nejen v ochozech si ho užíval také bronzový kajakář právě z Her v Riu Jiří Prskavec.

„Nebyl jsem se podívat poprvé, já tak jednou do roka jdu podpořit klubové kolegyně, protože jsem taky z klubu USK Praha, takže cítím, že bych je aspoň jednou do roka měl podpořit a líbilo se mi to moc,“ říká Prskavec.

Nezůstal pouze na tribuně, zúčastnil se totiž poločasové střelecké soutěže, ve které ovšem nebyl tak úspěšný, jak je zvyklý třeba ze zápolení na kanálu mezi brankami.

„Náhodou jsem chytil ten balon. Přiznám se, že jsem se vůbec nehlásil a za mnou byl pán, který o to evidentně hodně stál, ale maskot hodil míček přímo na mě, tak mi bylo blbý ho nechytit,“ přiznal Jiří Prskavec.

Příště bude moct i on držet palce svým kolegyním na dálku. USK totiž za týden čeká utkání na půdě tureckého Mersinu, který leží necelých 200 kilometrů vzdušnou čarou od syrského Aleppa zmítaného boji s přívrženci Islámského státu.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít