Basketbalistky USK Praha slaví v Eurolize další výhru. Montpellier udolaly až v závěru

Basketbalistky USK Praha vyhrály v letošní Eurolize i čtvrtý zápas poté, co si na domácí palubovce poradily s hráčkami Montpellieru v poměru 61:59. Český výběr se na výhru pořádně nadřel, když ještě krátce před koncem zápasu prohrával a o svém vítězství rozhodl až v závěrečných sekundách čtvrté čtvrtiny.

Basketbalistky USK v letošní Eurolize zatím neprohrály

Basketbalistky USK v letošní Eurolize zatím neprohrály | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Hráčky pražského celku vstupovaly do zápasu proti francouzskému Montpellieru v roli favoritek. V úvodním dějství to potvrdily, když první čtvrtinu ovládly 23:18 a získaly tak pětibodový náskok.

V další fázi zápasu se však domácí basketbalistky začaly střelecky trápit, což francouzský tým využil k postupnému smazání jejich náskoku.

O vítězství Pražanek nakonec v posledních sekundách duelu rozhodla Srbka Sonja Petrovičová, pro kterou to byla přitom teprve druhá úspěšná střela zápasu.

Nejproduktivnější hráčkou domácích byla se 17 body Američanka Kia Vaughnová, zatímco na druhé straně se v tomto ohledu nejvíce činila gabonská pivotka Geraldine Robertová.

Český tým po většinu zápasu trápila slabá střelecká úspěšnost, na druhou stranu se však mohl spolehnout na schopnost doskakovat míče. Nejvíce doskoků si pak se 17 zápisy připsala Petrovičová.

Díky čtvrté výhře nyní USK Praha v Eurolize okupuje první příčku ve skupině A, když stejně jako druhé Dynamo Kursk zůstává stoprocentní.

Utkání 4. kola skupiny A Evropské ligy basketbalistek:
ZVVZ USK Praha - Montpellier 61:59 (23:18, 37:33, 48:48)
Nejvíce bodů: Vaughnová 17, Xargayová 12, Šteinbergaová a Vyoralová po 9 - Robertová 18, Skrelaová 10, Lardyová a Jerryová po 7. Fauly: 15:14. Trestné hody: 20/14 - 12/6. Trojky: 3:3. Doskoky: 42:31.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít