Boxer Fury je na dně. Úřadující šampion v těžké váze bojuje s démony, zahání je kokainem a alkoholem

V listopadu zažil v německém Düsseldorfu velký triumf. Po vítězství nad Vladimirem Kličkem ale britského boxera a úřadujícího šampiona v těžké váze Tysona Furyho prohání démoni a sužují deprese. Dobře se prý cítí jen tehdy, když úplně vypne, k čemuž mu v posledních měsících pomáhal alkohol a kokain.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský boxer Tyson Fury po svém listopadovém vrcholu v německém Düsseldorfu zažívá těžký pád | Zdroj: Reuters

V listopadu loňského roku sesadil z trůnu devět let úřadujícího šampiona Vladimira Klička. Čtyřicetiletá ukrajinská legenda padla v ringu poprvé od roku 2004 (psali jsme zde).

Za poslední čtyři měsíce ale Tyson Fury, obhájce titulu v těžké váze, rapidně přibral. Denně holduje alkoholu a teprve na začátku října prý přestal brát kokain. Užíval ho ve velkém, jak sám přiznal pro americký magazín Rolling Stone.

Drogami léčí deprese. „Od vítězství nad Kličkem bojuji s démony a tímhle způsobem se jich snažím zbavit. Jinak to nejde. Piju od pondělka do pátku a od pátku do neděle. A taky beru kokain,“ přiznal Fury dva dny poté, co na svém twitterovém profilu oznámil konec kariéry.

Už za tři hodiny své stanovisko změnil. Napsal, že je v dobré péči a že se vrátí silnější. „Zkuste mě zastavit,“ vyzval osmadvacetiletý rodák z Manchesteru, který pro Rolling Stone také prohlásil, že doufá, že ho někdo zabije dřív, než to udělá on sám.

Končím, oznámil boxer Fury na Twitteru. Vtip, chtěl jsem si z vás vystřelit, připojil za chvíli

Číst článek

Furyho profil na sociální síti v posledních dnech nepřipomíná sebeprezentaci profesionálního sportovce. Často píše o drogách i o nenávisti, kterou cítí na každém kroku.

Patří totiž k irským kočovníkům, kteří se pejorativně nazývají cikány, žijí podle vlastních zvyků a pravidel. Bydlí v karavanech a v jejich životech hraje důležitou roli náboženství. V Británii jsou mezi veřejností vnímáni jako kriminálníci, kteří odmítají pracovat.

„Nikde nejsme vítáni. Jsem světový šampion v těžké váze, ale do restaurací mě a mojí rodinu nepouštějí se slovy, že kočovníky neberou. V dětství jsem miloval box. Teď ho nenávidím,“ prohlásil Fury, jenž má v listopadu předstoupit před britskou antidopingovou komisi, která našla v jeho moči zakázané látky.

Fury navíc přišel o ocenění sportovní osobnost roku, které každoročně uděluje BBC, a narazil i u IBF, jež mu odebrala titul za to, že se bokem domluvil s Kličkem na odvetě, ačkoli měl podle regulí asociace vyzvat Vjačeslava Glazkova. Od května netrénuje a do ringu se podle Petera Furyho, jeho strýce a trenéra v jedné osobě, nevrátí dřív než v příštím roce.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme