Brno hostí mistrovství světa v nohejbalu. Představí se na něm 21 týmů ze čtyř kontinentů

Jednadvacet zemí ze čtyř kontinentů bude hrát na mistrovství světa v nohejbalu, které v pátek začíná v Brně. Sportu, který vymysleli ve dvacátých letech minulého století dorostenci fotbalové Slavie Praha, stále dominují Češi a Slováci. Divácky atraktivní ale mají být i zápasy afrických zemí. Jejich hráči totiž nedostatek zkušeností nahrazují akrobatickými kousky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel Sportovního centra Nymburk Kamil Kleník | Foto: Filip Jandourek

„Hrají to hodně akrobaticky, jsou takoví gumoví. Jiní takoví hráči v Evropě nejsou. Dokáží se svými pohyby vykloubit takovým způsobem, že takové údery u nás nikdo nemůže zahrát,“ říká český nohejbalový reprezentant Radek Pelikán o hráčích z Afriky nebo Asie.

Zatím se ale nebojí toho, že by se na mistrovství světa mohli domácí reprezentanti trápit třeba s Kamerunci.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Brně startuje mistrovství světa v nohejbalu. Češi patří k favoritům

„Těch se asi bát nemusíme, ty by asi porazili i krajští hráči. Teprve s tím začínají, jsou to fotbalisti, takže je pro ně ten sport jiný. Myslím, že nás ohrožovat nebudou,“ myslí si Pelikán.

Sami Češi si přitom své konkurenty vychovávají. Prezident českého nohejbalového svazu Kamil Kleník zároveň vede mezinárodní federaci UNIF, která pomáhá s tréninkem hráčům ze zemí, v nichž je nohejbal velmi okrajový sport.

„Jsou sice dobří technicky v poli, ale neumí útočit. A to se je na různých kempech snažíme naučit,“ vysvětluje Kleník.

Ukázat své zlepšení můžou nohejbalisté z exotických zemí v brněnské hale ve Vodově ulici od pátku. Finálové zápasy mistrovství světa uvidí diváci v neděli.

David Nekvinda, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme