Být členem Barbarians je výsada. Výběrový tým šíří ragbyové umění a zahraje si i s českou reprezentací

Stadion na pražské Markétě bude v úterý večer s největší pravděpodobností vyprodaný. Fanoušci ale nepřijdou na závody plochodrážníků, tentokrát se bude hrát ragby. Českou reprezentaci čeká zápas proti výběrovému týmu Barbarians. A dostat se do něj, bylo lákadlem i pro jednoho z novozélandských mistrů světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ragbisté Barbarians v bílých dresech | Zdroj: Reuters

„Jo, je to velká výsada. Značka Barbarians je na Novém Zélandu silná, chcete si za ně zahrát. Jsem šťastný, tenhle týden je jedinečným zážitkem,“ popisuje Ben Franks, který patří mezi pouhých dvacet ragbistů, kteří získali dvakrát zlato ze světového šampionátu.

Ve výběrovém týmu Barbarians, kam se hráči dostanou jen na pozvání, byly v minulosti i největší hvězdy ragby.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na pražském stadionu Markéta se střetnou ragbisté české reprezentace a výběrového týmu Barbarians , kam se nedostane jen tak někdo

„Barbarians - to je unikátní myšlenka. Není jedinečná jenom v ragby, ale pravděpodobně ve sportu vůbec. Hráči, kteří obyčejně bojují proti sobě, teď hrají spolu, proti týmům z celého světa. Je to příležitost šířit ragbyové umění," říká trenér Robbie Deans, který skládal aktuální kádr.

Bývalý asistent u All Blacks, tedy novozélandské reprezentace a také kouč australského národního týmu ale vidí poslání Barbarians nejen v ragby samotném.

„Je hodně zábavy, hodně týmové práce, která je potřeba. A je to dobrá výchova pro život v mnoha směrech. Protože aby fungoval tým, musí se spolupracovat. Musíš respektovat, že jsi součástí něčeho většího, než jsi ty sám.“

V týmu se potkávají hráči z různých zemí, z těch nejlepších týmů a reprezentací. A pokračují v historii Barbarians, která začala v Anglii už v roce 1890. Do Prahy přijelo mužstvo, které obléká tradiční dresy s černobílými vodorovnými pruhy, při příležitosti 90 let českého ragby.

„Pro tyhle kluky je dobré, že uvidí, jaká je Praha. Mají příležitost nejen odehrát zápas, ale poznat novou zemi a potkat nové lidi," uzavírá kouč Robbie Deans.

Mirko Vasić, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme