Bývalá hvězda NFL odsouzená na doživotí se oběsila v cele

Bývalá hvězda amerického fotbalu Aaron Hernandez se oběsil ve své cele, kde pykal za vraždu Odina Lloyda. Toho zastřelil před třemi lety, kdy chodil se sestrou jeho snoubenky. Soud jej přitom před pár dny zprostil viny za další dvojnásobnou vraždu, kterou měl někdejší hráč NFL spáchat v roce 2012.

Milford/Praha (Aktualizováno: 14:35 19. 4. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý hráč NFL Aaron Hernandez se oběsil ve své cele | Zdroj: Reuters

Sedmadvacetiletý Hernandez byl nalezen ostrahou v jeho cele v Souza-Baranowski Correctional Center, kde pobýval. Vězeňskou službou byl nalezen kolem třetí hodiny ranní. Tisku tuto informaci potvrdil mluvčí věznice Christopher Fallon.

Bývalý hráč New England Patriots byl prohlášen za mrtvého v leominsterské nemocnici zhruba o hodinu později.

Hernandez byl na samotce ve věznici s maximální ostrahou. Oběsil se pomocí prostěradla, které připevnil na okenní rám. Podle informací Fallona se také pokusil zablokovat dveře všemi možnými objekty, které v cele měl.

Podle Fallona nezanechal Hernandez žádný dopis na rozloučenou. Vyšetřovatelé prý uvedli, že nebyly žádné náznaky toho, že by si bývalý hráč na pozici "tight end" měl vzít život. Pokud by prý existovalo podezření o jeho zdraví, byl by převezen na psychiatrii.

V roce 2012 se měl Hernandez dopustit dvojnásobné vraždy v Bostonu, kdy měl zastřelit Daniela Jorge Correiu a Safira Teixeiru v jedoucím autě. Policie jej vyšetřovala a v květnu 2014 jej obžalovala. Soud začal 1. března 2017. O měsíc a půl byl Hernandez viny zproštěn.

Hernandezova smrt přišla ve stejný den, kdy se Patriots vydají do Bílého domu na tradiční setkání s prezidentem USA, kterým je nyní Donald Trump. „O zprávách ohledně Hernandeze samozřejmě víme, ale není pravděpodobné, že bychom je teď komentovali," uvedlo tiskové oddělení Patriots. Podobně se vyjádřili také Hernandezovi právníci.

Sedmadvacetiletý rodák z Bristolu by se ale z vězení nedostal. V roce 2013 zastřelil Odina Lloyda, který chodil se sestrou Hernandezovy snoubenky. Za vraždu prvního stupně jej soud poslal do vězení na doživotí.

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme