Čeští sledge hokejisté ovládli B skupinu MS a vrací se mezi elitu. Na turnaji ani jednou neinkasovali

Po loňském sestupu v Buffalu se čeští sledge hokejisté okamžitě vrátili do elitní skupiny mistrovství světa. Na mistrovství světa skupiny B je nezastavila ani neobvyklá nájezdová rampa na led, ani domácí Japonci. Ve finále je porazili 6:0 díky pěti gólům Michala Geiera. Gólmani Vápenka a Matoušek za celý turnaj nepustili jediný gól.

Česká sledgehokejová reprezentace

Česká sledgehokejová reprezentace | Foto: archiv české sledgehokejové reprezentace

Tým trenéra Jiřího Břízy splnil cíl, se kterým do Japonska odletěl. Po loňském výpadku se vrátí do elitní skupiny mistrovství světa a vítězstvím si zajistil lepší startovní pozici do paralympijské kvalifikace.

Nejtěžším soupeřem na turnaji čtyř týmů byli domácí Japonci. V závěrečném zápase skupinové fáze je porazili 2:0 a připravili se tak na finále s tím samým soupeřem, tam už dominovali. Zaříl především Michal Geier, který výsledek 6:0 zajistil pěti góly a jednou asistenci.

Skóre otevřel po Geierově přihrávce Zdeněk Hábl, když využil přesilovou hru, pak už exceloval útočník Karlových Varů. Do konce první třetiny zvýšil na 3:0, ve druhé pak zaznamenal čistý hattrick během osmi minut.

Češi prošli turnajem naprosto suverénně, ze čtyř zápasů mají celkové skóre 23:0, více než polovinu gólu dali Velké Británii. Brankáři Michal Vápenka a Jan Matoušek ani jednou neinkasovali.

Na turnaji ve městě Tamakomai se čeští sledge hokejisté vyrovnali i se specifikem zdejšího kluziště, 24centimetrovým schodem, který při střídání překonávali pomocí ramp.

Na třetím místě se v turnaji umístilo Slovensko. V zápase o třetí místo porazilo Brity 5:1.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít