Další neúspěšný únik na Tour de France. Vítězem etapy se ve spurtu stal Marcel Kittel

Ve 170 kilometrů dlouhém úniku jeli v desáté etapě domácí Elie Gesbert a Yoann Offredo. Sedm kilometrů před cílem je ale peloton dojel a po spurtu v cílové rovince vyhrál Marcel Kittel. Ten vyhrál už svou čtvrtou etapu v tomto ročníku.

Bergerac / Francie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítěz jedenácté etapy Tour de France Marcel Kittel | Zdroj: Reuters

Desátá etapa po dni volna měla spíš rovinatý charakter. Okamžitě po začátku šli do úniku francouzští jezdci Elie Gesbert a Yoann Offredo.

Ty však peloton sedm kilometrů před cílem dojel. Rozhodovalo se tak opět ve spurtu. Ten suverenně zvládl muž jedoucí v zeleném pro vedoucího muže bodovací soutěže Němec Marcel Kittel a rozjíždět mu ho pomáhal i Zdeněk Štybar.

Vyhrál už svou čtvrtou etapu na letošní Tour. Za ním dojel další Němec John Degenkolb a třetí místo získal Holanďan Dylan Groenewegen.

Nejlepším z Čechů byl 74. Roman Kreuziger. Následují ho na 106. místě Ondřej Cink a 122. Štybar. Všichni tři dojeli v hlavním pelotonu.

Celkvému pořadí dál kraluje Chris Froom ze stáje Sky. Na druhém místě za ním je Fabio Aru z Itálie a následně domácí Romain Bardet.

bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme