Dobročinný LeBron James. Baskatbalista věnoval přes 2 miliony dolarů na výstavu o Alim

Basketbalista LeBron James, jedna z největších hvězd zámořské NBA, věnoval dva a půl milionů dolarů na podporu výstavy, která je věnována v červnu zesnulému boxerovi Muhammadu Alimu. Expozice je umístěna v Národním muzeu afroamerické historie, které bylo ve Washingtonu otevřeno v září tohoto roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalista LeBron James | Foto: Robert Deutsch-USA TODAY | Zdroj: Reuters

„Každý profesionální sportovec, bez ohledu na rasu a pohlaví, toho Muhammadu Alimu hodně dluží,“ uvedl LeBron James v prohlášení.

„Jeho život si zaslouží, aby ho znaly všechny generace. Je mi ctí, že tímto můžu oslavit jednu z nejvilnějších osobností našeho národa, která společně s Jackiem Robinsonem a Jessem Owensem použila sílu sportu ke zlepšení našich občanských práv,“ dodal basketbalista Clevelandu, který v minulé sezoně s týmem z Ohia dosáhl na titul v NBA.

Clevelandu Calvaliers se daří i letos, když v prvních 11 duelech zaznamenal devět výher a v pořadí Východní konference mu náleží druhá pozice.

Na daru v hodnotě 2,5 milionů dolarů (asi 62 milionů korun) se finančně podílel i Jamesům obchodní partner Maverick Carter.

„Jsem ohromena LeBronovým darem, který zachová odkaz Mohammeda Aliho i dalším generacím,“ napsala na sociálních sítích vdova po zesnulém boxerovi Lonnie Aliová.

Výstava s názvem „Muhammad Ali: Síla ke změně“ svým návštěvníkům nabízí k vidění řadu relikvií ze slavné kariéry mistra světa v těžké váze, který zemřel letos v červnu ve věku 74 let.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme