Dokážeme postoupit, věří blokař Liberce Staněk. Dukla bude obracet prohru 0:3

Libereckou Duklu v neděli čeká odveta kvalifikačního předkola – výrazně blíž je ale Lize mistrů její soupeř, finský Kokkolan Tikerit, který v prvním zápase zvítězil jednoznačně 3:0 na sety. Cesta dál vede jen přes „zlatý set,“ i přesto si blokař Lubomír Staněk myslí, že má Dukla velkou šanci.

„Myslím si, že jsme byli lepší. Báli se nás, takže když na ně najedeme stejně jako v prvním setu tam, tak dokážeme vyhrát,“ myslí si Lubomír Staněk.

Aby se neopakovala čtyři dny stará porážka, liberečtí volejbalisté ve své hale tvrdě pracovali. První zápas prý dokonale odkryl řadu nedostatků ve hře Dukly, ale i přes to všechno jsou Severočeši před večerní odvetou hodně sebevědomí.

00:00 / 00:00

Tábor Dukly Liberec před odvetou navštívil reportér ČRo David Nyč

Když má zkušený blokař procentuálně vyčíslit šance svého týmu na postup do hlavní fáze Ligy mistrů, projeví se jeho víra ve vlastní schopnosti naplno.

„Tipoval bych, že na 60 procent uspějeme. Oni hrají venku úplně jinak než doma. A ten, kdo končí druhý zápas, má výhodu, že se hned hraje zlatý set,“ připomíná Staněk, že cesta Dukly do hlavní fáze Ligy mistrů vede jen přes zlatý set a ještě předtím potřebuje Liberec uhrát alespoň výsledek 3:1.

Jenže aby skutečně došlo na vysněnou koncovku, musí se mužstvo vyvarovat herních výkyvů, a neopakovat třeba blamáž ze závěru první sady úvodního duelu, kdy ani vedení 23:18 nestačilo k zisku setu.

„Musíme si věřit. Chvílemi hrajeme výborně, ale pak se bojíme. Musí tam být někdo, kdo to vezme do svých rukou. Máme výborné série, ale pak nás jeden balon dokáže rozhodit. To vloni nebylo,“ dodává Lubomír Staněk.

Odvetné utkání s týmem Kokkolan Tikerit začne v hale Dukly Liberec v 18 hodin.

David Nyč, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít