Elhotová předvedla povedený comeback na palubovky. Svým výkonem překvapila i spoluhráčky

Ženská basketbalová reprezentace a její fanoušci mají před domácím evropským šampionátem další důvod k radosti. Na červnovém turnaji v Praze a Hradci Králové by se totiž do dresu národního týmu měla vrátit Kateřina Elhotová, která v listopadu poradila syna. Oproti původním plánům už dokonce v týdnu odehrála i první soutěžní utkání – v semifinále ŽBL proti Nymburku. A ukázala, že by mohla být, jak pro USK tak reprezentaci tajným trumfem i velkou posilou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Elhotová patří v 25 letech k nejzkušenějším hráčkám reprezentace | Foto: Jan Mudra/ ČBF

„Kdybych viděla ten zápas a nevěda bych, že Kačka rok nehrála a porodila syna, tak bych v životě neřekla, že byla rok bez basketu. Není to na ní vůbec znát,“ řekla na adresu Elhotové její spoluhráčka pražského USK a také národního týmu Alena Hanušová.

A velmi dobrá a netrpělivě očekávaná zpráva je to také pro reprezentačního trenéra Ivana Beneše, který působí i jako asistent Hejkové u českých mistryň.

„Měli jsme obavy, jak to dopadne. Trénovala s námi nějakých pět tréninků, a to člověk neví, jak to dopadne. Bylo to ale nádherné. Káťa hrála, jako by se ten rok ustřihnul. Přišla, vystřelila a trefila. Byl to ten její zdravě sebevědomý styl,“ líčí Beneš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nečekala jsem, že nastřílím 15 bodů, prohlásila po svém comebacku basketbalistka Kateřina Elhotová

Chodit ale za Kateřinou Elhotovou s otázkou, jak že se jí hrálo? To se nevyplatí ani po takové pauze.

„Tyhle otázky miluji…Moc nad basketem nepřemýšlím, takže se mi hraje lépe.“

Při úvodním vítězství USK v repríze loňského finále ŽBL nastřílela starší ze sester Elhotových do koše Nymburka 15 bodů a to za stejný počet minut.

„Patnáct bodů jsem nečekala, mám z toho dobrý pocit. Už je pokročilá část sezony, takže holky jsou už unavené, zatímco já jsem naskočila rádoby svěží. Můžu do toho tedy přinést nějakou energii,“ vysvětluje Elhotová.

Svůj střelecký apetit tedy hbité křídlo neztratilo a co je ještě důležitější, ani přesnou mušku.

„Tělo si hodně pamatuje, takže na to sazím. Střelbu si pořád pamatuji, do kondice a obrany se musím dostat. Už budu trénovat s týmem, takže nebudu mít individuální tréninky,“ říká sedmadvacetiletá basketbalistka, která kvůli těhotenství přišla loni o první angažmá v prestižní WNBA.

A ještě než porodila syna Daniela, musela se vypořádat i s domácím násilím. Tohle všechno ji udělalo, zdá se, ještě silnější.

Možná i proto se Kateřina Elhotová dokázala tak rychle vrátit na palubovky a v takovém stylu, že by mohla pomoci udělat USK dobrý výsledek na euroligovém Final Four Euroligy a pak i reprezentaci na domácím mistrovství Evropy.

Tam už bude snad připravená na sto procent, aby zvládla odehrát plnou porci minut a nemusela mít žádná omezení.

„Máme do konce ligy čas. Věřím, že se Káťa dostane do takové kondice, že bude moci mít plné minuty,“ věří trenér Ivan Beneš

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme