Finiš nezvládl, přesto ho chválili šéf týmu i rodina. Pro nás je vítěz, říká Štybarova maminka

EXKLUZIVNĚ. Na start slavného cyklistického závodu Paříž-Roubaix se postavil Zdeněk Štybar jako jediný Čech. Přesto se nakonec pořádně vytáhl a jen těsně ve finiši prohrál s olympijským vítězem Van Avermaetem. Jeho zklamání mohly alespoň částečně tlumit pochvaly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklista Zdeněk Štybar | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Podruhé zde skončil druhý, připomněl divákům na velodromu v Roubaix při slavnostním ceremoniálu hlasatel. Jak umístění Zdeňka Štybara hodnotil jeho šéf, generální manažer týmu QuickStep Patrick Lefevere? „Odvedl maximum. Škoda že prohrál, ale nic nemohl udělat jinak. Prohrát s Van Avermaetem není ostuda, on má úžasnou sezonu.“

Sám český cyklista nechal v závodě hodně energie. Dřel na lídra týmu Toma Boonena, který útočil na pátý triumf. Když bylo ale jasné, že tento plán nevyjde, dostal Štybar volnou ruku. I když nevyhrál, pro maminku je šampionem. „Má formu, ale také smůlu. Moc jsme mu přáli, a i když byl druhý, pro nás je vítězem,“ řekla po synově výsledku Hana Štybarová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Doma ve Stříbře čeká na Zdeňka Štybara odměna

Nyní se těší, až syn zavítá v dalším týdnu (v neděli pojede ještě Amstel Gold Race) s vnoučkem i snachou do Stříbra, aby mu uvařila jídla, na která by jindy v sezoně ani nepomyslel. „Nejradši má řízky a jahodové knedlíky,“ prozradila Štybarová.

Rodák z Plané vybojoval z francouzské klasiky druhé místo, za které dostal menší dlažební kostku než vítěz. Před rodinný hotel ale trofej nezarovná. „Chodník máme vydlážděný, takže jí hodím někam na poličku,“ sdělil Štybar. Třeba k ní časem přidá i větší kousek za první místo ze závodu Paříž-Roubaix.

Zdeněk Štybar obsadil v závodě Paříž-Roubaix druhé místo | Foto: Tomáš Kohout

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme