Finiš nezvládl, přesto ho chválili šéf týmu i rodina. Pro nás je vítěz, říká Štybarova maminka

EXKLUZIVNĚ. Na start slavného cyklistického závodu Paříž-Roubaix se postavil Zdeněk Štybar jako jediný Čech. Přesto se nakonec pořádně vytáhl a jen těsně ve finiši prohrál s olympijským vítězem Van Avermaetem. Jeho zklamání mohly alespoň částečně tlumit pochvaly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklista Zdeněk Štybar

Cyklista Zdeněk Štybar | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Podruhé zde skončil druhý, připomněl divákům na velodromu v Roubaix při slavnostním ceremoniálu hlasatel. Jak umístění Zdeňka Štybara hodnotil jeho šéf, generální manažer týmu QuickStep Patrick Lefevere? „Odvedl maximum. Škoda že prohrál, ale nic nemohl udělat jinak. Prohrát s Van Avermaetem není ostuda, on má úžasnou sezonu.“

Sám český cyklista nechal v závodě hodně energie. Dřel na lídra týmu Toma Boonena, který útočil na pátý triumf. Když bylo ale jasné, že tento plán nevyjde, dostal Štybar volnou ruku. I když nevyhrál, pro maminku je šampionem. „Má formu, ale také smůlu. Moc jsme mu přáli, a i když byl druhý, pro nás je vítězem,“ řekla po synově výsledku Hana Štybarová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Doma ve Stříbře čeká na Zdeňka Štybara odměna

Nyní se těší, až syn zavítá v dalším týdnu (v neděli pojede ještě Amstel Gold Race) s vnoučkem i snachou do Stříbra, aby mu uvařila jídla, na která by jindy v sezoně ani nepomyslel. „Nejradši má řízky a jahodové knedlíky,“ prozradila Štybarová.

Rodák z Plané vybojoval z francouzské klasiky druhé místo, za které dostal menší dlažební kostku než vítěz. Před rodinný hotel ale trofej nezarovná. „Chodník máme vydlážděný, takže jí hodím někam na poličku,“ sdělil Štybar. Třeba k ní časem přidá i větší kousek za první místo ze závodu Paříž-Roubaix.

Zdeněk Štybar obsadil v závodě Paříž-Roubaix druhé místo | Foto: Tomáš Kohout

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme