Florbalisté Chodova budou obhajovat titul. V Superfinále se střetnou s Mladou Boleslaví

Finalisty mužské florbalové superligy jsou florbalisté Mladé Boleslavi, kteří v šestém utkání semifinále porazili Tatran Střešovice 4:3 v prodloužení. V Superfinále se střetnou s obhájci titulu z pražského Chodova, který si taktéž v šestém zápase poradil s Vítkovicemi 5:3.

Chodov se raduje z vítězství

Chodov se raduje z vítězství | Foto: Český florbal

Mladá Boleslav vstoupila do série lépe, když zvítězila v obou domácích zápasech 6:4. Tatran se ale do série vrátil, když doma nedovolil Mladé Boleslavi inkasovat a brankář Michal Rebro zaznamenal první čisté konto v kariéře. Střešovice zvládli i druhý domácí duel a zvítězili 9:4.

Pátý duel ale zvládla opět lépe Mladá Boleslav, která vyhrála vysoko 7:1. Tatran Střešovice držel v šestém zápase naději na vítězství, když vedl těsně 3:2, ale tři a půl minuty před koncem třetí části srovnal Tomáš Chroust. O postupu do boje o titul rozhodl Jan Natov v prodloužení.

„Je to super pocit, že za tu sérii jsem dokázal týmu pomoc takhle. Cítil jsem hroznou radost, že se to povedlo zrovna mně, protože v sérii jsem nedával moc gólů. Na Superfinále se těší m a věřím, že ho zvládneme,“ uvedl Jan Natov pro klubovou televizi.

Mladá Boleslav disponuje dvěma výbornými gólmany s reprezentační zkušeností (David Rytych a Lukáš Bauer), a tak je otázkou koho trenér Jan Pazdera nasadí do boje o titul. Mladá Boleslav je v Superfinále podruhé, v prvním případě v sezoně 2014/2015 prohrála s Tatranem Střešovice.

Semifinálovou sérii začal lépe Chodov, který v prvním utkání zvítězil těsně 7:6. Ve druhém zápase byly k vidění střelecké hody, kdy Chodov vyhrál 15:9. Vítkovice ale doma začaly lépe a snížily stav série. Chodov si sice ve čtvrtém duelu vybojoval mečbol, ale v pátém utkání před domácími diváky ho nevyužil. Rozhodlo tedy šesté utkání, kdy kapitán Tomáš Sýkora dvěma brankami ve třetí části rozhodl o vítězství 5:3 a postupu do Superfinále.

Stejně tak jako Mladá Boleslav má i Chodov silnou dvojici brankářů a trenér David Podhráský tak bude mít těžké rozhodování o tom, komu dá v Superfinále důvěru. Mladší teprve osmnáctiletý Daniel Mück loni Chodovu vychytal titul, když byl Jan Barák zraněný. Oba mají taktéž reprezentační zkušenost.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít