Jsme závislí na dotacích, budu hledat partnery v automobilovém průmyslu, říká nový prezident Autoklubu Štovíček

Autoklub České republiky má po 26 letech nového prezidenta. Za nástupce Romana Ječmínka si delegáti zvolili právníka a dosavadního prvního viceprezidenta Jana Štovíčka, který se tak stal teprve druhým šéfem tohoto motoristického spolku v historii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

právník Romana Kreuzigera Jan Šťovíček | Foto: Prokop Havel

Mohl byste stručně představit cíle, s kterými jste do volby jako jediný kandidát šel?

Jsou jednoduché. Musíme se postarat o lepší financování činnosti. Jsme závislí na státních dotacích a jako všechny sportovní svazy musíme získat nějaké soukromé partnery a sponzory. Druhý cíl je práce s mládeží, pokud máme mít v budoucnu mistry světa a Evropy, musíme zapracovat na malých dětech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Cíle nového prezidenta Autoklubu Jana Šťovíčka zjistil Vladimír Kroc

Musíme se věnovat i obecnému motorismu, v tom musíme být mnohem aktivnější a čeká nás i zlepšení komunikace. Našim cílem je, abychom se stali zástupcem všech českých motoristů. Abychom měli větší členskou základnu. Aby byl každý motorista hrdý, že může být členem Autoklubu.

Co může Autoklub nabídnout běžnému řidiči?

Musíme být víc vidět. Můžeme nabídnout větší informovanost, pomoc v situacích jako je otázka bezpečnost silničního provozu. Můžeme se věnovat i výcviku řidičů na polygonech a podobně.

Budete se třeba snažit do Čech dostat třeba F1 nebo jiný prestižní seriál?

Strašně by se mi to líbilo, ale to je otázka financí. Formule 1 je velmi drahá záležitost, ale myslím, že celá řada jiných atraktivních podniků se do ČR dostat dá. Už tu máme Moto GP, MS v motocrossu…

Bohužel podniky v poslední době spíš ubývaly než přibývaly, ale určitě sem můžeme dostat závody vozů GT nebo závody cestovních vozů. To jsou také atraktivní disciplíny a myslím, že se to v příštích letech povede.

Odkud chcete pro Autoklub sehnat další finance?

Přijde mi logické, aby v zemi, která je mocností v oblasti automobilového průmyslu, hledal Autoklub partnery právě v něm. Máme tu několik automobilek, řadu výrobců komponentů, petrolejářské firmy, které vyrábí paliva či maziva. To jsou logičtí partneři.

Jak půjde skloubit pozice šéfa Autoklubu s vašimi dalšími aktivitami, třeba s členstvím v rozhodčí komisi Mezinárodní sportovní arbitráže?

Uvidíme, jak to půjde. Věřím, že to bude fungovat. Už jsem omezil své právnické aktivity, abych se mohl plně věnovat funkci prezidenta Autoklubu. U CAS mám mandát ještě na dva roky, tak uvidíme, jak to půjde dohromady.

Vladimír Kroc, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme