Kittel překonal v počtu vítězství Zabela. Nedělám to kvůli historii, říká spurter

Do historie Tour de France se vítězstvím v etapách zapsalo nemálo německých cyklistů. Ale od letoška mají nového rekordmana - Marcela Kittela.

Bergerac/Francie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marcel Kittel vyhrál už svou 13. etapu na Tour, navíc veze zelený trikot.

Marcel Kittel vyhrál už svou 13. etapu na Tour, navíc veze zelený trikot. | Zdroj: Reuters

Kittelovým předchůdcem v počtu etap vyhraným Němcem byl Erik Zabel, který vítězil na Závodu míru i na Tour de France. Tady jeho mladší krajan vyhrál letos už čtyři etapy a přeskočil Zabela v počtu triumfů tím, že jich má už 13.

Zdeněk Štybar pomáhal Kittelovi rozjíždět spurt. Po desáté etapě rozhodně brečet nebudeme, říká

Číst článek

„Říkával jsem, a myslím si to pořád, že to nedělám kvůli historickým knihám, ale proto, že mě to baví a proto, že si užívám si i tuhle nádhernou atmosféru. Nevím, jak bude moje kariéra pokračovat. Ale samozřejmě, že si to budu rád připomínat, až budu jako starý mudrc sedět na svém gauči," směje se Marcel Kittel.

Ve svých 29letech má ještě několik sezon v profipelotonu před sebou. Jiný německý rekord Tour de France, taktéž Erika Zabela, ale asi těžko překoná. Dá se ne spekulovat, nakolik mu k vítězství v Bergeracu pomohly absence Sagan, Démara a Cavendishe.

Zelený dres není dárek

Jiné číslo je jasné. Zelený dres nejlepšího spurtéra neměl v Paříži Kittel ani jednou, zatímco Zabel šestkrát

A sotva Kittela do zeleného oblékli v Bergracu, hned vysvětloval, že ani aktuální velký náskok v bodovací soutěži ještě nic neznamená. Ví, že o zelený dres bude muset ještě bojovat.

„Bude to hodně těžké. Není to dárek, který bych teď jen snadno dovezl do Paříže. Musím si to odpracovat. A upřímně: skoro i dělám, jako bych ten dres neměl. Protože se jen snažím soustředit na to, abych sbíral body i na vložených spurtech a sprintech na konci. Je to nejdůležitější," přemýšlí.

Důležité bude i přelézt Pyreneje a Alpy a nikde se nezranit, další horská etapa čeká peloton zase až zítra. Dnes je na programu další výzva pro spurtery s Kittelem v čele, 203 a půl kilometru dlouhá etapa končí v Pau.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme