Krpálek slaví první medaili v kategorii nad 100 kilogramů. V Turecku vybojoval zlato

Judista Lukáš Krpálek získal první medaili po přesunu do kategorie nad 100 kilogramů. Ve druhém podniku Grand Prix v turecké Antalyi vybojoval hned zlato, když porazil Jurije Krakoveckého z Kyrgyzstánu na ipon. Český judista tak potvrdil formu před nadcházejícím mistrovstvím Evropy ve Varšavě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Krpálek | Foto: Herbert Slavík

„Jsem hrozně moc rád, že se to takhle povedlo, bylo to takové rozeprání před mistrovstvím Evropy v rámci přípravy. Některé zápasy byly velmi těžké, ale podařilo se mi vyhrát všechny před časovým limitem. Doufám, že to takhle půjde i nadále,“ komentoval Krpálek pro Radiožurnál.

Krpálek prošel do finále suverénně. V semifinále zdolal Žarka Čuluma ze Srbska. Po dvou a půl minutě se Krpálkovi podařilo wazari, krátce na to přešel do držení a soupeř boj vzdal.

Ve čtvrtfinále se dostal do držení po dvou minutách, kdy Rus Musa Tumenov odvrátil nejprve dva pokusy, ale nakonec podlehl na ipon. V osmifinále si poradil s Chen Sheng Minem z Tchaj-wanu. Krpálek díky vítězství získal 700 bodů, což ho ve světovém žebříčku vynese z 58. místa do první třicítky.

Chci mít 125 kilo, plánuje Krpálek. Na turnaj gigantů 'trénuje' i s malým synem

Číst článek

Olympijský vítěz Ria při své první účasti ve váhové kategorii nad 100 kilogramů obsadil v Düsseldorfu před měsícem a půl pátou příčku. Další dva čeští účastníci do bojů o medaile nezasáhli. Ivan Petr prohrál v kategorii do 81 kilogramů hned v prvním kole a David Klammert skončil v kategorii do 90 kilogramů v osmifinále.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme