Lébl chce do českého beachvolejbalu přinést zahraniční trendy a pozvednout kvalitu

Největší beachvolejbalovou akcí příští sezony bude v České republice květnový podnik Světové série na Štvanici. Pražský areál už má s pořádáním turnajů tohoto typu zkušenosti, a tak se teď nabízí otázka, kam se ještě posunout. Nejlépe na ni dokáže odpovědět nový šéf tuzemského beachvolejbalu Martin Lébl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elitní beachvolejbal na pražské Štvanici: Rogers,Dalhausser - Beneš, Kubala | Foto: Ilona Hambergerová

„Furt je to úplně top event a skvělá akce a my už ji bereme jako zažitou, což je potom těžké hledat další a lepší věci. Momentálně to asi není na pořadu dne, protože tohle je maximum, na co my se cítíme a budeme rádi, když se nám to podaří zorganizovat,“ říká Martin Lébl, jeden z nejúspěšnějších českých šestkových i plážových volejbalistů.

Sportu na písku šéfuje přesně měsíc. Místo megalomanských plánů, jako by například bylo pořádání evropského šampionátu nebo mistrovství světa, má za cíl co nejvíce pozvednout beachvolejbal v České republice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Účastnil se olympijských her, zeměkouli projel díky turnajům Světové série křížem krážem, a tak chce teď Martin Lébl své zkušenosti využít v roli šéfa českého beachvolejbalu

K tomu by měla pomoct například centralizace juniorské a mužské seniorské reprezentace a další kroky.

„Zlepšení práce trenérů ve smyslu dát jim lepší školení a tréninky, přinést sem zahraniční trendy. Abychom tu masu dětí, co teď máme, neprošustrovali v tom smyslu, že z toho nebudeme schopni vygenerovat nic během pěti let, což by byla velká škoda.“

Přes tři tisíce dětí - to je nárůst beachvolejbalové základny v Česku za poslední léta. Pomáhají k tomu výkony především ženských dvojic, které se dostaly na olympijské hry. Tu poslední tvořily Markéta Sluková a Barbora Hermannová.

Jejich spojení, respektive loňský rozchod známého páru Markéta Sluková - Kristýna Kolocová, Martin Lébl komentoval v médiích negativně. Udělal zatím ale tlustou čáru a doufá v dobrou spolupráci a propagaci.

„Měli jsme na to téma debatu, osobně se známe patnáct let z beachvolejbalu. Byly to nějaké moje profesní komentáře, které jsem v té době takhle cítil. Věřím ale, že jsem oba schopni tohle dát za hlavu a pracovat tak, aby z toho měli benefit jak oni, což znamená v lepší komunikaci se svazem, tak aby z toho benefitovalo celé prostředí českého beachvolejbalu,“ narážel Martin Lébl na komunikaci nejen s dvojicí Sluková - Hermannová, ale také s jejich trenérem Simonem Nauschem.

Mimochodem všechny můžete vidět ve čtvrtek po celé České republice při akci Zažij beachvolejbal, kterou máte možnost navštívit v Praze, Plzni, Pardubicích, nebo v Pelhřimově.

Štěpán Pokorný, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme