Mají nás za outsidery, to bude naše výhoda, říká před ME házenkářka Luzumová

České házenkářky si po třech letech znovu zahrají na velké akci. A na mistrovství Evropy ve Švédsku chtějí překvapit. V základní skupině totiž mají týmy, které na rozdíl od české reprezentace, postupují na mezinárodní turnaje pravidelně - Maďarsko, Černá Hora a Dánsko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká házenkářka Iveta Luzumová v kvalifikačním utkání s Itálií | Foto: Alex Wipf chf.cz

„Všichni nás považují za outsidery. Myslím, že to pro nás bude výhoda, někteří soupeři nás mohou podcenit,“ říká jedna z nejzkušenějších reprezentantek Iveta Luzumová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Házenkářky budou na ME spoléhat na Ivetu Luzumovou, mluvil s ní reportér ČRo Mirko Vasić

Sama byla u posledních dvou startů Česka na velkých turnajích - na evropském šampionátu 2012 a na mistrovství světa o rok později. Národní tým se před těmito akcemi dlouho nikam nekvalifikoval, když už se to ale povedlo, odehrál až na výjimky kvalitní zápasy.

Na další účast mezi nejlepšími si pak ale musel opět počkat. „Změnilo se hodně. Z těch hráček, co účinkovaly na posledních dvou šampionátech, nás tu moc nezůstalo. Máme hodně mladý kádr,“ říká Luzumová o týmu, který se pokusí aspoň postoupit ze základní skupiny. Tam Češky čekají Maďarky, Černohorky a Dánky.

Hráčka německého Thüringeru by měla patřit mezi hlavní opory. Zkušenosti má z Ligy mistryň a dalších těžkých zápasů. „Holky na mě budou asi i spoléhat. Ale ty mladé jsou hodně dravé, takže myslím, že to bude fungovat.“

Před čtyřmi respektive třemi lety byl tým plný hráček z domácí soutěže, nyní jich hodně působí v zahraničí. „Všechny se sem těšíme. Máme tu dobrou partu, to nás stmeluje,“ líčí Luzumová atmosféru.

Na aktuálním mistrovství Evropy to mohou poprvé dokázat v pondělí od 18.30, kdy na úvod základní skupiny nastoupí proti Maďarsku. V boji o tři postupová místa je pak čeká ve středu Černá Hora a v pátek Dánsko.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme