'Moc jsem nehrál, tak je moje motivace ještě větší.' Tomáš Satoranský se těší na zářijové ME

Basketbalista Tomáš Satoranský po své premiérové sezoně v NBA toho v červenci stihl opravdu hodně. Oženil se a navštívil Filmový festival v Karlových Varech. Nyní už se ale plně soustředí jen na basketbal. V září ho čeká možná jeho poslední reprezentační akce na dlouho dobu. Při ní by byl měl být tahounem spolu s Janem Veselým.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský | Zdroj: ČTK

„Plán je takový, že budu absolvovat mistrovství Evropy s týmem, na který se ohromně těším. I tím, že prakticky sezona pro mě byla náročná a moc jsem nehrál, tak moje motivace je o to větší," přiznává pro Radiožurnál Tomáš Satoranský, jediný český basketbalista působící v nejprestižnější lize světa.

Právě NBA, ale také Euroliga nemá od příštího roku, kdy se mění způsob kvalifikací na vrcholné reprezentační akce, v úmyslu respektovat přestávky tak, jak je určila Mezinárodní basketbalová federace FIBA.

Představitelé obou mezinárodních klubových soutěží rozpisy zápasů neupraví a od nové sezony tak neumožní svým hráčům posílit národní týmy v kvalifikacích v listopadovém a únorovém termínu.

„Je to trochu nejasné, co se bude dít do příštích let. Určitě týmy z NBA nebudou pouštět hráče. Takže je to asi i extra motivace, když to může být poslední akce na nějakou dobu," uvědomuje si basketbalista.

„Neříkám na dlouho, ale určitě příští rok bude hodně komplikovaný, abych se připojil k týmu. Už vím, že hodně hráčů tam být ani nemusí. Je to tedy motivační rok, aby se nám znovu podařilo ještě na konec této generace udělat nějaký dobrý výsledek," přeje si Satoranský.

Odchovanec pražského USK by českému týmu v kvalifikaci o postup na světový šampionát 2019 v Číně mohl pomoci až v úplně posledních červnových zápasech. Ale pouze v případě, že se jeho Wizards nedostanou až do finále NBA.

Stejné trable ale budou řešit všechny národní týmy, jenom některé mají ale tak úzký kádr. Pětadvacetiletý, přes dva metry vysoký Satoranský v minulosti nikdy neváhal a přijel reprezentovat. Jeho zaměstnavatel s tím nemá problém ani letos. Do budoucna s ním totiž, zdá se, počítá. Svědčí o tom, že někdy i tak problematickou zdravotní pojistku pro něj bez okolků zařídil.

„Řešili jsme spíše to, že za mnou někdo přijede z Washingtonu a budeme ještě trochu trénovat před reprezentací. Generální manažer bude na mistrovství Evropy. Takže tyhle věci už jsme měli rozhodnuté ještě před tím, než jsem odletěl," dodává český basketbalista.

Satoranský bude jedním z hlavních tahounů české reprezentace. Určitě nebude v středeční širší nominaci na zářijové mistrovství Evropy chybět.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme