Moderní pětibojař Svoboda začíná přehodnocovat: Tokio? Umím si účast na další olympiádě představit

Na olympijských hrách v Londýně bral zlato, letos v Riu deváté místo. A Tokio 2020? V případě moderního pětibojaře Davida Svobody je to zatím jedna velká neznámá. Už před cestou do Brazílie totiž český reprezentant oznámil, že s další účastí na soutěžích pod pěti kruhy už nepočítá. Vše ale může být jinak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moderní pětibojař David Svoboda skončil na olympiádě v Riu osmý | Foto: Reuters

„Říkal jsem to před olympiádou v Riu, kdy už jsem toho měl plné zuby. Sezona skončila, stres opadl, takže si to umím představit, ale neříkám to nahlas,“ prozradil David Svoboda vzhledem k příštím hrám.

Přiznal také, že olympijský start pro něj vždy je obrovskou motivací a výzvou. „Stojí za to tomu obětovat dočasně nějaké jiné priority, ale Tokio je pro mě teď tak daleko, že to neplánuju,“ pokračoval český reprezentant v moderním pětiboji.

Na druhé straně Japonsko ho láká. Aktuální je ovšem pro jednatřicetiletého olympijského vítěze z Londýna prioritou nadcházející sezona.

Přehrát

00:00 / 00:00

David Svoboda měl po hrách v Riu měsíc a půl dlouhé volno, a i když teď znovu odpočívá, zanedlouho mu začne příprava na novou sezonu

„Pak se uvidí, v jaké budu situaci, kondici, jakou budu mít chuť já a moji zaměstnavatelé a sponzoři. Přeji si, abych vydržel zdravý, a pak půjde všechno snadno a samo. Doufám, že si to užiju,“ věří Svoboda.

Po hrách v Riu si rodák z Prahy naordinoval měsíc a půl dlouhé volno. Bez pohybu ale nevydržel. Volil lehčí, spíš zábavný trénink. Poslední závod letošního roku podstoupil na exhibici v Kataru.

Teď se zase věnuje krátkému odpočinku. Pak začne Svobodovi finální příprava na příští sezonu, která odstartuje koncem února první Světovým pohárem a vyvrcholí v létě mistrovstvím Evropy a světa.

V té době už zase bude mít oholenou tvář. Teď jí během listopadové akce Movember, která upozorňuje na rakovinu prostaty, zdobí knír.

„Připadám si jako blbec, ale stojí to za to. Knír upoutává pozornost, mluví se o tom a chlapi si třeba zajdou na preventivní prohlídku a může jim to zachránit i život,“ řekl Svoboda.

Pavel Petr, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme