Motocyklový závodník Kornfeil zakončil sezonu v MS sedmým místem

Závodník Jakub Kornfeil zakončil letošní sezonu v nejslabší třídě mistrovství světa silničních motocyklů sedmým místem, které vybojoval na okruhu ve španělské Valencii. Druhý český zástupce v Moto3 Karel Hanika, jenž ve Velké ceně Valencie startoval na divokou kartu, skončil mimo body na 22. místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Kornfeil na dráze ve Valencii | Foto: ČTK

Třiadvacetiletý Kornfeil sice nenavázal na druhé místo z předchozího závodu v Malajsii, ale i tak si díky dalšímu umístění v první desítce s přehledem pojistil konečné osmé místo v tabulce mistrovství světa, čímž si vytvořil nové kariérní maximum.

Kornfeil do závodu ve Valencii startoval až z osmé řady, ale především díky dobrému startu se rychle dostal do první desítky. V určitých fázích závodu se český jezdec pohyboval i na páté pozici, ale nakonec si dojel pro body za sedmé místo, kterým se rozloučil s motocyklem Honda. Od příští sezony totiž bude v mistrovství světa startovat se strojem Mahindra.

Opačný průběh závodu než Kornfeil prožil ve Valencii Karel Hanika. Ten sice startoval z desátého místa, ale postupně se propadal a dojel až na 22. příčce.

Z vítězství v závodě Moto3 se radoval již jistý mistr světa Brad Binder z Jihoafrické republiky před Španělem Joanem Mirem.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru