Na přestup na silnici už není prostor, říká biker Kulhavý. Do Vánoc navíc musí shazovat kila

Shodit nějaké to kilo a dostat se do formy. Podobná předsevzetí si s příchodem nového roku už brzo začneme dávat. Biker Jaroslav Kulhavý je začíná plnit už teď. Poté, co na hrách v Riu uzavřel olympijskou čtyřletku stříbrnou medailí, si vítěz her z Londýna dopřál volno. Oslavil medaili, podíval se do Kalifornie a taky definitivně zahnal choutky na přestup k silničním závodům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český biker Jaroslav Kulhavý získal stříbrnou medaili na mistrovství světa horských kol | Foto: Jan Kodet

„Čím jsem starší, tak o tom přemýšlím. Ta horská kola jsou strašně rychlá - závody mají hodinu a půl a jsou strašně intenzivní. Když vidím své tréninky a svůj výkon, tak na silnici by se mi připravovalo snadněji. Myslím si ale, že poslední šance na nějaký přestup byla po Londýně. Momentálně na to už není prostor,“ říká Jaroslav Kulhavý.

O svých prioritách má jasno. Silniční závody, nejprestižnější a nejsledovanější cyklistické odvětví, poslouží především k tomu, aby měl tu správnou formu na horském kole. To už začal 31letý biker postrádat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na přestup na silnici už není prostor, říká biker Jaroslav Kulhavý

„Už se na něj vyloženě těším, protože po olympiádě to nebylo tak, že bych na něm furt seděl. Po olympijském závodě jsem měl skoro čtrnáct dní bez kola, protože jsem byl na operaci se zápěstím. Na kolo jsem se tedy nedostal. A těch možností nebylo mnoho kvůli různým povinnostem ani potom. Teď se těším, že si dám klid a pěkně si pojezdím v Beskydech,“ plánuje český biker.

Energii nabíral Jaroslav Kulhavý společně se svojí přítelkyní pod kalifornským sluncem a v tamních restauracích.

„Dopřávali jsme si, lhal bych, kdybych řekl, že ne. Moje kila jsou někde u stropu, takže do Vánoc musím půlku shodit. To je teď pro mě úkol číslo jedna – naskočit do kvalitní přípravy a upravit váhu,“ přiznává olympijský vítěz.

Oproti běžné závodní váze má dvojnásobný olympijský medailista o sedm až osm kilo víc, a prý to může být i výhoda.

„Vždycky říkám, že je to dobrý trénink, jezdit tlustý a pak to rychle shodit. Ty svaly to celou dobu tahají a pak se jim uleví. Je to takový trénink se zátěží,“ dodává Jaroslav Kulhavý.

Všeobecně se kila v cyklistice moc nenosí, třeba se ale podobný druh přípravy Jaroslavu Kulhavému osvědčí a napřesrok si dopřeje během volna ještě víc.

Marek Augustin, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme