Nebude to přátelák, varuje české ragbisty kouč Barbarians. Hvězdný výběr trénoval s mladíky

České ragby letos slaví 90. výročí. A jako dárek přijel do Prahy také výběrový tým Barbarian FC, který je složený z hráčů elitních soutěží. Stadion na Markétě bude zřejmě vyprodaný, před zápasem půjdou do prodeje poslední dvě stovky vstupenek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O víkendu hráli Barbarians ve Wembley, teď už trénují na Markétě | Foto: Reuters

„Nebude to přátelák, ale zase Barbarians ctí ducha hry," rozhodně nehodlá trenér Robbie Deans Čechy nějak šetřit, sám ale umí ze svých bohatých zkušeností odhadnout, jaké jsou jejich možnosti. I když je bývalý kouč Austrálie velmi pravděpodobně nikdy neviděl hrát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Připravu Barbarians sleduje reportér ČRo Mirko Vasić

Ale to zřejmě nikdo týmu Barbarians. „Ne, ještě ne! Ukaž mi na telefonu něco a řeknu ti víc!“ směje se Novozélanďan Ben Franks. „Ale ze zkušenosti - možná nemají takové dovednosti jako některé lepší týmy, ale o to víc do toho dávají vášně a živelnosti," tuší dvojnásobný mistr světa.

Výběrový tým Barbarians je složený z ragbistů z nejlepších soutěží, kteří jsou zvyklí hrát na velkých stadionech. Třeba v sobotu nastoupili v Londýně proti Jihoafrické republice ve Wembley. Teď je čekají úplně jiné a mnohem skromnější podmínky na pražské Markétě.

„Všichni jsme začínali na takhle malých místech, všichni jsme doma byli v malém klubu. Je to stejné - hrajete s přáteli, hrajete zápasy, potkáváte různé lidi a soupeře," říká Robbie Deans.

Být členem Barbarians je výsada. Výběrový tým šíří ragbyové umění a zahraje si i s českou reprezentací

Číst článek

Trenér si při pražském tréninku nachystal i malé překvapení. S Barbarians si zatrénovali mladí čeští ragbisté několika kategorií a zpestření si užívaly i hvězdy. Je skvělé tady být. Jsem v České republice poprvé a hodně lidí mi návštěvu Prahy doporučovalo. Dnes se určitě podíváme po městě," plánoval kapitán Franks.

Utkání mezi českou reprezentací a Barbarians začne v 19 hodin. Před zápasem půjde do prodeje posledních 200 vstupenek.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme