O sportovní dotace požádaly i zbývající sportovní svazy

O dotace z programu V, který je klíčový pro fungování českého sportu, podaly žádosti ve druhém kole i všechny zbývající sportovní svazy, které tak dříve neučinily. V pořadu Českého rozhlasu 20 minut Radiožurnálu to v pondělí řekl ministr školství Stanislav Štech. Poznamenal, že ministerstvo dotační podmínky nijak neměnilo, pouze upravilo formulář.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: CC0 Public Domain | Zdroj: Pixabay

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) po policejních obviněních vyhlásilo znovu za nových podmínek dotační program V. Sportovní svazy ale tvrdily, že podmínky jsou pro ně nesplnitelné. Velké svazy proto o peníze ani nepožádaly, protože by je nemohly využít. Ministerstvo poté vypsalo druhé kolo, během kterého mohly o dotace podat žádost i organizace, které tak do té doby neučinily.

Podle Štecha podalo k 7. červenci žádost zbývajících 74 svazů. „Jsem tomu velmi rád. Myslím si, že to může uklidnit situaci,“ řekl Štech, který v červnu nahradil v čele ministerstva školství Kateřinu Valachovou.

Konstruktivní domluva 

Podmínky dotací se podle MŠMT od prvního do druhého kola změnit nemohou, ale po schůzce s expertním týmem se bude program V vyplácet na základě nové textace rozhodnutí, kterou obě strany odsouhlasily.

„S novým ministrem je konstruktivní domluva. Byla vytvořena expertní skupina sportovního prostředí a ta ve spolupráci s MŠMT navrhla úpravu užití finančních prostředků. Střešní organizace proto daly doporučení, ať se všechny svazy zúčastní druhého kola,“ řekl ČTK předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Do první výzvy se podle MŠMT přihlásilo 39 žadatelů především z menších svazů. Podmínky formální kontroly splnilo 28 projektů, kterým byla navržena dotace v celkové výši 152 milionů korun. Celkově je v tomto programu vyčleněno 1,3 miliardy korun.

O financování sportu bude v úterý jednat Štech společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou na úřadu vlády se zástupci sportovních svazů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme