Švýcarsko 0:2 Česko

OBRAZEM: Veslaře Oxfordu nezastavila ani bomba, po dvou letech porazili Cambridge

Posádka Oxfordu porazila tým Cambridge a vyhrála 163. ročník tradičního závodu univerzitních osmiveslic na Temži, jehož start ohrožoval nález bomby z druhé světové války. Vítězové v Londýně vytěžili maximum z lepšího startu a oplatili soupeři loňskou porážku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První oslavy osmiveslice oxfordu

První oslavy osmiveslice oxfordu | Zdroj: Reuters

Zatímco vloni závod ohrožovalo bouřlivé počasí a posádky na Temži trápily velké vlny, letos přinesl komplikace nález letecké pumy z druhé světové války.

Nevybuchlou bombu objevil náhodný chodec ve vodě nedaleko mostu Putney Bridge, jen několik metrů od místa, kde závod na čtyři míle tradičně startuje.

Munici se ale podařilo včas odstranit a odvézt, začátek veslařského svátku to neovlivnilo. Oxford využil dobrý start, vyhrál sedmý z posledních deseti ročníků a v historické bilanci snížil vedení rivalů na 80:82.

Závod žen, jehož 72. ročník dnes soutěže na Temži zahájil, vyhrál v rekordním čase tým Cambridge. Jeho veslařky, jejichž osma se vloni na rozbouřené Temži málem potopila, zvládly trať za 18 minut a 34 sekund, čímž o více než minutu překonaly maximum soupeřek z roku 2015. Z vítězství se radovaly poprvé od roku 2012.

Osmiveslice Oxfordu | Foto: Reuters

Oxford vlevo využil dobrý start, Cambridge se už nedotáhla | Foto: Reuters

Policie byla potřeba, nedaleko trati se nalezla nevybuchlá bomba | Foto: Reuters

I na veslaře si v Anglii berou výstřední klobouky | Foto: Reuters

Vítězná posádka Oxfordu | Foto: Reuters

ČTK, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme