Obří slalom v Söldenu vyhrál Pinturault, Krýzl nepostoupil

Úvodní závod Světového poháru lyžařů v rakouském Söldenu vyhrál Francouz Alexis Pinturault. V obřím slalomu byl dnes v obou kolech nejrychlejší a porazil v součtu o 70 setin Rakušana Marcela Hirschera, obhájce celkového vítězství v seriálu. Třetí místo vybojoval Felix Neureuther z Německa, jenž na Francouze ztratil už 1,37 sekundy.

Obří slalom vyhrál Francouz Alexis Pinturault, druhý byl Rakušan Marcel Hirscher (vlevo) a třetí Felix Neureuther z Německa | Zdroj: Reuters

Hirscher měl po úvodních jízdách manko jen 17 setin a v druhém kole útočil na vítězství, ale zhruba v polovině trati upadl. Z kritické situace se sice bravurně dostal, vešel se do další branky, ale cenné desetiny ztratil.

Třetí pozici po prvním kole a premiérové umístění na stupních vítězů v kariéře neudržel Justin Murisier ze Švýcarska, který se propadl na sedmou příčku.

Úřadujícímu mistru světa i olympijskému vítězi Tedu Ligetymu z USA se nepovedlo úvodní kolo, ale při návratu po zranění kolena se díky třetí nejrychlejší druhé jízdě dokázal propracovat ze čtrnáctého místa až na páté místo.

Český lyžař Kryštof Krýzl byl na trati prvního kola o 2,26 sekundy déle než lídr, obsadil 35. místo a do druhé části závodu o dvě desetiny nepostoupil. Ondřej Berndt, jenž se mezi branky vydal se startovním číslem 81, jízdu nedokončil.