Odpočívající hvězdy štvou fanoušky NBA. Snižte počet zápasů, navrhuje trenér

Každý si čas od času rád odpočine. Ale pokud za to bere tisíce dolarů, začíná to být problém. Právě tohle téma se teď hodně řeší v zákulisí nejlepší basketbalové ligy světa - NBA. Hvězdným hráčům totiž v poslední době víc než kdy jindy dopřávají trenéři oddech a šetří je. A to se nelíbí nejen fanouškům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

LeBron James byl jeden z hráčů Cavaliers, kteří na palubovku Clippers nevyběhli | Zdroj: Reuters

Zápas Clippers proti Clevelandu Cavaliers měl být ozdobou programu NBA, jenže fanoušci fanoušci v Los Angeles ani u televizních obrazovek se nedočkali největších hvězd hostí. Za obhájce titulu nenastoupili ani LeBron James, Kyrie Irving, ani Kevin Love, kouč Tyronn Lue nechal své hvězdy odpočívat a znovu tak rozproudil debatu o přestávkách pro hráče.

70 bodů v jednom zápase. Mladík Booker se zařadil mezi legendy NBA, jeho tým přesto prohrál

Číst článek

„Proč se to řeší zrovna teď? Protože jsem si párkrát odpočinul? V tom je určitě ten problém,“ reagoval po zápase tradičně sebevědomý LeBron James. Častý odpočinek klíčových hráčů především při venkovních zápasech se totiž řeší už několik sezon.

„Poslouchejte, pánové. Greg Popovich (trenér San Antonia Spurs, pozn. red) tohle dělá patnáct let a je to ta nejchytřejší věc, co udělal. Dal svým klukům pár zápasu volna a pětkrát vyhráli celou NBA,“ řekla 32letá hvězda Cavaliers, která nedávno překonala hranici 32 tisíc bodů.

Během základní části NBA čeká na hráče porce 82 zápasů během necelých šesti měsíců, někteří kouči tak ze strachu o zranění svých opor před klíčovými duely play-off opory šetří. Jenže třeba v Los Angeles LeBron James seděl celou dobu s týmem, jen se nesvlékl z teplákové soupravy.

„ Greg Popovich tohle dělá patnáct let a je to ta nejchytřejší věc, co udělal. Dal svým klukům pár zápasu volna a pětkrát vyhráli celou NBA. LeBron James “

Zatímco kouč domácích Clippers Doc Rivers i přes vysokou výhru 108:78 počínání hostů odsoudil a od vedení soutěže přišlo další z řady varován, že pokud nebudou na absence hvězd upozorňovat včas, přijdou sankce, další trenéři se postupu zastali. Řešením by mohlo být snížení počtu zápasů.

„Nebránil bych se tomu, klidně i na úkor vlastního platu. Ale museli by si s tím souhlasit všichni. Kdyby se počet zápasů snížil na 75, nebyla by to ani tak velká změna v kalendáři,“ řeklo kouč Golden State Warriors, předloňských vítězů NBA Steve Kerr.

Kompromis se chystá už na příští sezonu. Zápasů sice zatím zůstane 82, ale budou rozloženy do více dní, aby týmy měly méně náročné cestování a delší pauzy mezi zápasy.

To je vtip? Jde jim jen o peníze, říká legendární Barkley

Někteří bývalí hráči ale nutnost odpočinku nechápou. Velmi hlasitě se proti odpočívajícím hráčům postavil bývalý člen Dream týmu USA a nyní televizní analytik Charles Barkley.

„Byl jsem v NBA přes 30 let. Všechno se vylepšilo, hráči mají lepší boty, létají soukromými letadly, vydělávají klidně i 30 milionů dolarů a a bojí se zranění? Zní to jako vtip,“ opřel se veterán do dnešních basketbalistů.

Zároveň přišel s radikálním řešením, které by pocítili hráči i televizní společnosti. „Doufám, že se lidi dají dohromady a udělají bojkot. Řeknou si: ‚Týden nebudeme chodit na NBA, nebudeme koukat na televizi. To by byla skvělá odplata,“ dodal.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme