Rozdílovým hráčem volejbalistů Jihostroje může být Chilan Gevert

První vítězství volejbalistů Jihostroje v úvodním kole extraligy v Praze jenom potvrdilo, že jediný jihočeský zástupce v soutěži má pro sezonu vysoké ambice. Vedení klubu vyhlásilo útok na postup do finále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

..ale vždy jim chyběl ten kousíček | Foto: Jiří Čondl

K úspěšné sezoně by měly českobudějovickému klubu pomoct i tři nové zahraniční posily – Chilan Sebastian Gevert , Američan Colin Hackworth a Ukrajinec Valerij Todua.

„Sebastin patří mezi špičku evropských hráčů. Měl by posílit a zvýšit kvalitu týmu. Věřím, že když nás nepostihnout žádné zdravotní a jiné komplikace jako v loňském roce, tak můžeme pomýšlet na nejvyšší ambice,“ říká prezident Jihostroje Jan Diviš.

Českobudějovický klub podle jeho slov pomýšlí nejen na ligové finále, ale i na finále v Českém poháru. Zároveň se chce dostat minimálně do třetího kola evropských pohárů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Českobudějovický volejbalový klub Jihostroj potvrdil v prvním kole extraligy roli favorita

Rozdílovým hráčem v důležitých zápasech by mohl být právě Sebastian Gevert, který svou kvalitu ukázal už v průběhu přípravných pohárových utkání. „Ano, myslím, že on by mohl být klíčovým hráčem při lámání chleba. Může na sebe vzít zodpovědnost a věřím, že ty rozhodující zápasy je schopen uhrávat,“ myslí si Jan Diviš.

A nejen hráčský kádr byl obměněn. Na postu asistenta trenéra se nově objevil René Dvořák a spolupráce s hlavním trenérem Janem Svobodou prý zatím funguje, jak uvedl Jan Diviš.

„Nejsou mezi nimi žádné negativní projevy a karty jsou tam dány. Honza Svoboda je velmi slušný a solidní člověk a ví, že ať sezona dopadne jakkoliv, tak v letošní sezoně skončí na postu hlavního trenéra,“ říká Diviš s tím, že ale není vyloučeno, že by se mohl na lavičku vrátit.

Vedení Jihostroje chce dát ale šanci jihočeským odchovancům. „Tím je Renda Dvořák, který byl tři roky na nějaké zkušební štaci a spolupráce funguje. Myslím, že se to projevuje už v tréninkových a přípravných procesech. Teď mají s Honzou Svobodou rozdělené pozice a je tam jasná pravomoc každého z nich a podle mě to funguje i lidsky,“ uzavřel prezident klubu.

Kamil Jáša, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme