Růžičková po Velké pardubické: Role trenérky je obtížnější. Charme Looka opět svěří Málkové

Dokázala se prosadit v drsném dostihovém světě jako jezdkyně, respekt si získala i jako trenérka. Pozici Martiny Růžičkové posiluje také to, že ve 126leté historii Velké pardubické dokázala jako teprve druhá žena po Lence Horákové připravit i vítězného koně. Na Charme Lookovi v nedělním dostihu kraloval žokej Jan Faltejsek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězný kůň Velké pardubické Charme Look se měl vrátit k jezdkyni Barboře Málkové | Foto: ČTK

Zatímco Charme Looka dekorovali, jeho trenérka Martina Růžičková neskrývala radost a dojetí.

Pak porovnala, jaké to je prožít náročný dostih jako jezdkyně oproti roli trenérky velkého favorita.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenérka Martina Růžičková byla po dostihu vynervovaná. Jet Velkou pardubickou je podle ní jednodušší a hezčí

„Jako jezdec je to daleko lepší, jednodušší, hezčí, protože posledních deset minut, z kterých je člověk celý rok nervózní, mám možnost ovlivnit. Kdežto jako trenér musím doufat, že jezdec, kterému jsem koně svěřila, se s tím popere a poradí si s tím,“ řekla Růžičková.

A žokej Jan Faltejsek zvládl svou úlohu záskoku na jedničku. V srpnu, kdy se zranila Charme Lookova obvyklá jezdkyně Barbora Málková, Růžičkové hrozil návrat do sedla. I hubnutí na požadovanou váhu by ale prý bylo lepší než trenérské zkouška nervů.

„Takhle jsem vynervovaná, strhaná. Když zhubnu, tak mi to aspoň sluší,“ usmívala se Růžičková a moc děkovala Faltejskovi za suverénní vítězství. Ale protože Charme Lookovi dělá dobře ženská péče, dodala, že do sedla zase vrátí Barboru Málkovou.

OBRAZEM: Vítězství hnědáka Charme Look ve Velké pardubické

Číst článek

„Bára bude pořád jeho jezdkyní. Aby to nevyznělo blbě, ale Honza byl náhrada. Vždycky se děje něco pro něco. Kdyby se něco nepovedlo s Bárou, všichni by se na ni dívali špatně. Kůň dokázal, že umí, vyhranou Velkou pardubickou má. Nikdo jiný si na něm nezaslouží jet víc než Bára,“ dodala trenérka.

Třeba za rok budou slavit úspěch Charme Looka tři grácie: trenérka Martina Růžičková, majitelka Kateřina Dušková a jezdkyně Barbora Málková.

Tomáš Kohout, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme