Satoranský poprvé v NBA nastřílel přes deset bodů. Washington však opět prohrál

Z pohledu statistik svůj nepovedenější zápas v NBA odehrál v noci na neděli washingtonský Tomáš Satoranský, který si v duelu proti Chicagu připsal 12 bodů. Ani výkon jediného Čecha v NBA však nezabránil tomu, aby Wizards prohráli v poměru 95:106. Hráči klubu z hlavního města USA tak stále čekají na první venkovní výhru.

Tomáš Satoranský

Tomáš Satoranský | Zdroj: Reuters

Tomáš Satoranský podruhé ve své krátké kariéře v NBA dostal příležitost v základní pětce, kde nahradil odpočívajícího Johna Walla.

Český basketbalista v Chicagu odehrál 31 minut, během kterých si připsal 12 bodů a devět asistencí, takže nechybělo mnoho k tomu, aby si připsal první kariérní double-double. Kromě toho Satoranský zaznamenal čtyři doskoky a první úspěšně zakončený tříbodový hod.

Těšit ho navíc mohlo i to, že měl v rámci svého týmu se 13 kladnými body nejlepší skóre v hodnocení plus/minus.

Ani to ale Washingtonu nestačilo k tomu, aby Chicago porazil. Domácí, které táhl především 37bodový Jimmy Butler, rozhodli o osudu utkání především ve třetí čtvrtině. Tu totiž vyhráli o 14 bodů a získali tak rozhodující náskok.

Další zápas čeká Satoranského a jeho Washington v noci na čtvrtek, kdy poměří síly s Philadelphií.

Výsledky NBA:
Atlanta - Philadelphia 117:96, Chicago - Washington 106:95 (za hosty Satoranský 12 bodů, 9 asistencí, 4 doskoky), Denver - Detroit 95:106, Houston - San Antonio 100:106, Indiana - Boston 99:105, Miami - Utah 91:102, Milwaukee - Memphis 106:96, Minnesota - LA Clippers 105:119, New Orleans - LA Lakers 99:126, Phoenix - Brooklyn 104:122, Toronto - New York 118:107.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít