Tomáš hrál s velkým zápalem a chutí, ocenil Satoranského kouč Washingtonu

Basketbalista Tomáš Satoranský má za sebou debut v dresu Washingtonu. Jeho tým přípravné utkání na nový ročník NBA s Miami sice prohrál, ale Satoranský zanechal dobrý dojem. Jako střídající hráč pobyl na palubovce nejvíce minut a vysloužil si i pochvalu od svého trenéra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský byl při svém debutu nejvytíženějším hráčem Wizards | Foto: ČTK

Washington se chtěl proti Miami soustředit hlavně na obranu. I proto nemohl být kouč Scott Brooks zejména s první čtvrtinou zápasu spokojený.

„Takhle jsme si začátek utkání opravdu nepředstavovali. Soupeři jsme dovolili nastřílet 35 bodů s vysokou úspěšností střelby z pole. Ve druhém poločase už to bylo lepší,“ řekl televizi CSN po své premiéře na lavičce Wizards Brooks.

A to o poznání, protože za zbývající čtyřiadvacetiminutovku Heat zaznamenali celkem už jen 45 bodů a Washintgton začal náskok soupeře pomalu snižovat. Podíl na tom měl i jediný český zástupce na soupiskách týmů pro nadcházející sezonu NBA.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nebyl nervózní. Nesnažil se o efektní akce, dobře se pohyboval a nemusel se stydět ani za výkon v obraně, zhodnotil premiéru Tomáše Satoranského deník Washington Post

„V obraně jsme nehráli tak, jsme se v týdnu připravovali. O poločase jsme si řekli, že defenzivu prostě musíme zlepšit. To se nám podařilo a potom jsme si i víc věřili v útoku a vůbec ho celý lépe organizovali,“ nechal se slyšet Tomáš Satoranský.

Při absenci kapitána a ústředního rozehrávače Johna Walla i menším vytížení dalších Satoranského konkurentů se role tvůrce hry zdatně ujal právě pražský rodák, který s týmem absolvoval deset tréninků.

K osmi bodům a pěti doskokům přidal český reprezentant při svém debutu šest asistencí, čímž vyrovnal české maximum Jiřího Welsche v zámořské soutěži. Více minut než Satoranský – tedy přes 31 – neodehrál v noci na středu žádný z jeho spoluhráčů. Jen třikrát v historii pobyl kterýkoli z Čechů na palubovce v NBA déle.

„Rozhodně se v naší hře objevila i spousta dobrých věcí. Hlavně v útočné fázi, vždyť jsme měli jen deset ztracených míčů za celé utkání. Myslím, že třeba Tomáš hrál s velkým zápalem a chutí,“ uvedl na adresu dvojnásobného držitele ocenění pro nejlepšího českého basketbalistu Brooks.

Za pravdu mu dal také deník Washington Post, který o Satoranském napsal: „Nebyl nervózní. Nesnažil se o efektní akce, dobře se pohyboval a nemusel se stydět ani za výkon v obraně, i když trochu bojoval s clonami soupeřů. Byl to slušný debut.“

Jakub Kanta, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme