Tomáš hrál s velkým zápalem a chutí, ocenil Satoranského kouč Washingtonu

Basketbalista Tomáš Satoranský má za sebou debut v dresu Washingtonu. Jeho tým přípravné utkání na nový ročník NBA s Miami sice prohrál, ale Satoranský zanechal dobrý dojem. Jako střídající hráč pobyl na palubovce nejvíce minut a vysloužil si i pochvalu od svého trenéra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský byl při svém debutu nejvytíženějším hráčem Wizards | Zdroj: ČTK

Washington se chtěl proti Miami soustředit hlavně na obranu. I proto nemohl být kouč Scott Brooks zejména s první čtvrtinou zápasu spokojený.

„Takhle jsme si začátek utkání opravdu nepředstavovali. Soupeři jsme dovolili nastřílet 35 bodů s vysokou úspěšností střelby z pole. Ve druhém poločase už to bylo lepší,“ řekl televizi CSN po své premiéře na lavičce Wizards Brooks.

A to o poznání, protože za zbývající čtyřiadvacetiminutovku Heat zaznamenali celkem už jen 45 bodů a Washintgton začal náskok soupeře pomalu snižovat. Podíl na tom měl i jediný český zástupce na soupiskách týmů pro nadcházející sezonu NBA.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nebyl nervózní. Nesnažil se o efektní akce, dobře se pohyboval a nemusel se stydět ani za výkon v obraně, zhodnotil premiéru Tomáše Satoranského deník Washington Post

„V obraně jsme nehráli tak, jsme se v týdnu připravovali. O poločase jsme si řekli, že defenzivu prostě musíme zlepšit. To se nám podařilo a potom jsme si i víc věřili v útoku a vůbec ho celý lépe organizovali,“ nechal se slyšet Tomáš Satoranský.

Při absenci kapitána a ústředního rozehrávače Johna Walla i menším vytížení dalších Satoranského konkurentů se role tvůrce hry zdatně ujal právě pražský rodák, který s týmem absolvoval deset tréninků.

K osmi bodům a pěti doskokům přidal český reprezentant při svém debutu šest asistencí, čímž vyrovnal české maximum Jiřího Welsche v zámořské soutěži. Více minut než Satoranský – tedy přes 31 – neodehrál v noci na středu žádný z jeho spoluhráčů. Jen třikrát v historii pobyl kterýkoli z Čechů na palubovce v NBA déle.

„Rozhodně se v naší hře objevila i spousta dobrých věcí. Hlavně v útočné fázi, vždyť jsme měli jen deset ztracených míčů za celé utkání. Myslím, že třeba Tomáš hrál s velkým zápalem a chutí,“ uvedl na adresu dvojnásobného držitele ocenění pro nejlepšího českého basketbalistu Brooks.

Za pravdu mu dal také deník Washington Post, který o Satoranském napsal: „Nebyl nervózní. Nesnažil se o efektní akce, dobře se pohyboval a nemusel se stydět ani za výkon v obraně, i když trochu bojoval s clonami soupeřů. Byl to slušný debut.“

Jakub Kanta, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme