Tour de France se na dva dny loučí s rovinami. Cyklisty čeká klikatá trať přes vrcholy Pyrenejí

Další exhibice spurtéra Marcela Kittela na Tour de France se minimálně na dva dny odkládá. Německý spurtér se bude držet s ostatními daleko za vrchaři a závodníky jedoucími na celkové pořadí. Právě ti si totiž pro sebe rezervovali pyrenejské etapy.

Pau (Francie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tour de France v průběhu dvanácté etapy- ve žlutém dresu Chris Froome, v zeleném trikotu Marcel Kittel | Zdroj: Reuters

Pyrenejské etapy bývají na Tour de France ty nejvíce obsypané diváky. A horkokrevní jižané je navíc výrazně prožívají. Aby je navíc nerozdováděly víkendové pijatyky, jezdívá se v těchto velehorách uprostřed týdne. A Romanu Kreuzigerovi je jasné, že cyklisté dostanou při dvou následujících etapách pořádně zabrat.

Přehrát

00:00 / 00:00

12. etapa Tour de France

„Hlavně ta první bude hodně náročná, protože je dlouhá a závěr je dost intenzivní, první půlka až tak strašná není, ale závěr je těžký. A následuje další krátká a hodně intenzivní etapa,“ popsal Kreuziger pro Radiožurnál.

Čtvrteční etapa je druhou nejdelší z letošní Tour. Měří 214,5 kilometru a snad aby se závodníci nenudili, natáhli ji přes šest kopců. Lehký respekt ze čtvrtka má i trojnásobný vítěz Tour, který navíc jede ve žlutém dresu lídra – Chris Froome. Ani nevěděl, jestli se více nervuje, nebo těší.

„Popravdě, od obojího trochu. Někdy je dobré být nervózní, zůstaneš na zemi. A bude to určitě velký den,“ říká Froome.

Kreuziger v nervózní etapě musel měnit kolo a vyhlíží hory: Pyreneje budou hodně intenzivní

Číst článek

Mohlo by se zdát, že má Brit cestu za dalším vítězstvím docela snadnou. Překážet mu už nebudou zranění Španělé Vaverde a Izagirre, ani Australan Porte. Kolumbiec Quintana ztrácí, stejně jako pobitý a nalomený Španěl Contador. Ale Froomeovu ostražitost to naopak zvyšuje.

„Nechceme vidět žádného z kluků, kteří už ztratili čas v celkovém pořadí, aby se vrátili zpátky do hry. Budeme opravdu dřít, abychom se ujistili, že se žádný z vyzyvatelů nevrátí a nezíská nějakou výhodu. Osobně si pohlídám Fabia Arua, který je teď jen osmnáct sekund za mnou,“ říká lídr Tour de France ChrisFroome.

S 12. etapou se pokusí co nejlépe popasovat kromě Kreuzigera i další Češi Ondřej Cink a Zdeněk Štybar.

Tomáš Kohout, nis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme