Tragický konec slibně rozjeté sezony. Žokej Tylicki po pádu ochrnul

Pondělní dostih v anglickém Kempton Parku skončil hromadným pádem a těžkým zraněním. Nejhůř dopadl 30letý německý žokej Freddy Tylicki, který i přes okamžitý transport do Londýna ochrnul na spodní polovinu těla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Freddy Tylicki | Foto: Getty Images

„Po pádu na začátku týdne byl Freddy Tylicki okamžitě převezen do Nemocnice svatého Jiří v Londýně,“ řekla serveru Daily Mail Lisa Hancocková z organizace, která se stará o zraněné žokeje. „Po operaci zad může hýbat horní částí těla, ale ne tou dolní,“ dodala.

Hrozivý pád se stal v pondělí v Kemton Parku na západě Londýna. Spadli celkem čtyři žokejové. Letošní rovinový šampion Jim Crowley má zlomený nos, Ted Durcan kotník.

Nejhůř ale dopadl 30letý Tylicki, který doposud zažíval nejlepší sezonu v kariéře. Po operaci zůstává na jednotce intenzivní péče v Londýně a nepřijímá žádné návštěvy.

Podporu německému žokejovi, který od mládí žije na ostrovech, nyní vyjadřuje anglická dostihová komunita. „Freddy má skvělou povahu a ta mu pomůže s bojem, který ho teď čeká,“ řekl BBC James Fanshawe, trenér, který připravil Tylickému koně pro jedno z jeho letošních vítězství.

Kolegovi na dálku popřál i Steve Drowne, který z pondělí kolize vyvázl. „Se všemi se kamarádí a miloval to, co dělal. Měl nejlepší sezonu, ale závodění je asi tím posledním, na co teď myslí.“

Tragédie nejsou v dostihovém sportu výjimečné a nevyhýbají se ani českým závodištím. Před rokem podlehl zraněním zkušený žokej Michal Köhl, podlehl zraněním po pádu na závodišti v Brně.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme