Úvodní utkání semifinále zvládli lépe volejbalisté Kladna a Karlovarska

Do semifinálových sérií extraligy volejbalistů vstoupilo lépe Kladno a Karlovarsko. Liberečtí obhájci titulu podlehli kladenskému celku 1:3 a Karlovarsko si poradilo s Českými Budějovicemi 3:0.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volejbalisté Karlovarska vstoupili do semifinále vítězně

Volejbalisté Karlovarska vstoupili do semifinále vítězně | Zdroj: ČTK

Liberec se sice ujal v prvním setu vedení, když vyhrál 25:16, ale potom se Kladno zlepšilo, a to hlavně díky servisu. Hráči pod vedení Milana Fortuníka si pomohli 15 esy a vyhráli následující tři sety (25:19, 25:23, 25:19). Šesti bodů přímo z podání zajistil zkušený finský smečař Matti Hietanen.

Karlovarsko začalo semifinálovou sérii Českými Budějovicemi celkem jednoznačně 3:0 na sety (25:22, 25:19, 29:27). Nejtěsnější byla poslední sada, kdy se Karlovarsku podařilo odvrátit osmibodové manko Jihostroje.

„Jsme doma a ve slepené sestavě musíme něco riskovat. Servis je činnost, kde musíme být agresivnější. První dva sety nám vycházel, ve třetím setu jsme to dokázali po strašidelném začátku v závěru dotáhnout,“ řekl trenér Karlovarska Jiří Novák, jak uvádí ČTK.

Série se hraje na čtyři vítězná utkání a druhé duely se odehrají opět ve stejných halách.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme