V závěru mi pomohla i soupeřka, na stupně je to kousíček, chválí Sáblíková závod v Naganu

Stupně vítězů Martině Sáblíkové unikly o 35 setin sekundy, zklamaná ale po patnáctistovce v Naganu nebyla. V rozhovoru pro Český rozhlas přiznala, že jí pomohla domácí soupeřka i diváci. Další závody českou rychlobruslařskou hvězdu čekají až za dva týdny, i ty ale stráví především na ledě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková | Foto: Václav Mudra, www.olympic.cz

Stupně vítězů vám unikly o 35 setin setiny, jak jste spokojená se závodem?

Jsem hodně spokojená, zajela jsem nejrychlejší čas sezony. Povedla se mi první třístovka. 26,2 je jeden z mých nejrychlejších rozběhů. Měla jsem výbornou soupeřku, ta mi hrozně pomohla v závěru. Za čtvrté místo jsem hrozně ráda, protože je to kousíček.

Těsně za stupni vítězů. Sáblíková dokončila patnáctistovku v Naganu čtvrtá

Číst článek

Zajela jste vůbec nejrychlejší poslední kolo. Jak se vám to povedlo?

Jela jsem „malou domů,“ což dělá hrozně moc. Poslední kolo 30,7 je výborné. Udělalo to radost nejen mně, ale i trenérovi. Patnáctistovka je taková trať, že občas někomu sedne, občas ne. Jsem ráda, za čtvrté místo, hlavně ten čas je výborný.

Máte za sebou docela náročný program, závodila jste dva víkendy za sebou.

Teď jsem docela unavená. Dva týdny byly docela náročné, teď máme další víkend pauzu. Za 14 dní to bude zase těžké, letíme do Astany a bude to dál nabité, ale teď si trochu odpočinu.

Takže budete i míň na ledě? Co budete dělat?

Bude to spíš pauza od závodů. „Oraz“ to moc není, musí se dál trénovat a připravovat se na další závody. Člověk si odpočine spíš psychicky. Nemusí myslet na to, že má za chvilku startovat a přemýšlet, jak dopadne.

Do Japonska jste dorazila z čínského Harbinu. Jak byste srovnala závodění v Japonsku a Číně?

V Číně to publikum bylo takové, že fandilo opravdu jen Číňanům, bylo to opravdu hodně tiché publikum. V Japonsku jsou diváci úžasní. V hledišti byly i české vlajky, za to jsem hrozně ráda.

Marek Augustin, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme